شکسته شدن رکورد بستری شدن بیماران کرونایی در تهران


معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران گفت: بستری های کرونایی در تهران با عبور از ۱۰ هزار بیمار رکورد جدیدی را از ابتدای بروز بیماری تا هشتم مرداد ماه ثبت کرده است.
دکتر نادر توکلی در گفت و گو با ایرنا افزود: درحال حاضر وضعیت بیماری کرونا در تهران اصلا خوب نیست و همچنان در اوج تعداد بستری هستیم.
وی ادامه داد: حداکثر ظرفیت بستری کرونایی در تهران حدود ۱۰ هزار و ۵۰۰ بیمار است که در حال حاضر بخش عمده آن پر شده است.
معاون درمان ستاد فرماندهی کرونا در تهران، تعداد بستری های بیمارستان روز هشتم مرداد ماه را هزار و ۷۷۲ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۲۰۸ نفر در بخش های مراقبت های ویژه بستری شدند.
توکلی بر لزوم افرایش خدمات کلینیک های جامع درمان موقت بیماران کرونایی تاکید کرد و گفت: این مرکز کمک بسیار زیادی در کاهش بار بیمارستان ها داشته است.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود ۸۰ مرکز در این مناطق فعال هستند، اظهار داشت: حدود ۴ هزار و ۵۰۰ بیمار به صورت روزانه به این مراکز مراجعه دارند و مراجعه کنندگان به این کلینیک ها خدمات تخصصی کرونا دریافت کردند.
توکلی، سیر درمان این بیماری حدود ۲ هفته اعلام کرد و از مردم تقاضا کرد در این مدت علاوه بر رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، خود را قرنطینه کنند تا از انتشار بیماری جلوگیری شود.

جدیدترین نقشه کرونایی ایران نشان می دهد ۲۸۵ شهرستان قرمز (خیلی پرخطر)، ۱۱۰ شهرستان نارنجی (پر خطر) و ۵۳ شهرستان در وضعیت زرد (خطر متوسط) قرار دارد و هیچ شهری در شرایط آبی (کم خطر) نیست.

روز گذشته (یکشنبه) رکورد جدید مرگ در خیز پنجم کرونا در ایران با ۳۶۶ نفر در یک روز شکسته شد. تعداد جان باختگان این بیماری در ایران به ۹۰ هزار و ۹۹۶ نفر رسیده است.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به سه میلیون و ۹۰۳ هزار و ۵۱۹ نفر رسیده است.

رکورد ثبت تعداد بیماران جدید کرونایی در تیر ماه تکرار شد

موسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری وزارت علوم نیز در گزارشی اعلام کرد: ایران از نظر میزان متوسط روزانه رشد بیماری کرونا در تیرماه در میان ۱۳ کشور درگیر در جایگاه دوم قرار گرفت و رکورد ثبت جمعیت بیماران جدید کرونایی در ماه گذشته تکرار شد.

اطلاعات مستخرج از سامانه نماگرکووید-۱۹ (ISC COVID-۱۹ Visualizer) نشان می دهد روند افزایشی آمار بیماران جدید کشور که از ۴۹۳ هزار نفر در فروردین به ۵۲۹ هزار نفر در اردیبهشت رسید، در خردادماه به ۲۷۹ هزار نفر کاهش یافت، اما در تیرماه به بیش از ۵۲۸ هزار نفر افزایش یافت؛ در نتیجه رکورد ثبت جمعیت بیماران جدید کرونایی در تیر ماه تکرار شد.

در همین حال رییس مرکز اورژانس تهران با اشاره به تسریع روند واکسیناسیون کرونا در تهران با مشارکت سازمان اورژانس گفت: روزانه ۳۰ تا ۴۰ هزار واکسن کرونا به شهروندان تهرانی تزریق می‌شود.

(Visited 29 times, 1 visits today)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *