11:22

مستند «شوهر ايران خانم» به جشنواره فرایبورگ سوییس راه یافت.
به گزارش رسیده، فیلم مستند کوتاه «شوهر ايران خانم» به كارگرداني مرجان خسروي بالدی که به‌صورت مستقل توسط شرکت هفت چشمه به مدیریت میلاد خسروی بالدی تهیه و ساخته شده است؛ موفق شد به سی و هشتمین دوره جشنواره فرایبورگ سوییس راه یابد.
جشنواره بین‌المللی فیلم فرایبورگ FIFF، با هدف نشر و تبادل بین فرهنگ‌ها از طریق فیلم، از آثاری حمایت می‌کند که تفکر را برانگیخته و مردم را دعوت به گفتگو می‌کند؛ جشنواره‌ای که نقاط کور را روشن و استعدادهای جدید را آشکار می‌کند و تاریخ سینما را با زوایای بدیع در متن خود قرار می‌دهد.
سی و هشتمین دوره جشنواره فرایبورگ از 15 تا 24 مارس 2024 ( 25 اسفند 1402 تا 5 فروردین 1403) در سوییس برگزار خواهد شد.
«شوهر ايران خانم» با الهام و استعاره از رمان «شوهر آهو خانم» علی‌محمد افغانی، راوی زندگی خانواده‌ای از عشایر بختیاری است.
این مستند پیش‌ از این جشنواره، موفق به دريافت جايزه بهترين مستند كوتاه از سی‌امین جشنواره بین‌المللی فيلم مستند هات داكس شده و به اسکار ۲۰۲۴ راه یافته است و در سی و یکمین جشنواره کمرا ایمیج نیز، منتخب بهترین فیلم‌برداری شده است.
عوامل مستند کوتاه «شوهر ایران خانم» عبارتند از:
کارگردان و پژوهشگر: مرجان خسروی بالدی، تهیه‌کننده و پخش بین‌الملل: میلاد خسروی بالدی، شرکت هفت چشمه، مدیر فیلم‌برداری: مهدی آزادی، تدوین: لقمان سخنور، دستیار تدوین: سمانه میقانی، صداگذار: آرش قاسمی، موسیقی: مهدی خسروی، اصلاح رنگ و نور: حمیدرضا فطوره‌چیان، برنا جمشیدی، طراح پوستر: لقمان سخنور و مشاور رسانه‌ای: علی کشاورز

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *