شست هم‌اندیشی ساترا با اتحادیه‌های دانشجویی


ساترا نخستین نشست هم‌اندیشی با دبیران اتحادیه‌های دانشجویی را برگزار کرد.
به گزارش روابط عمومی ساترا؛ نشست هم‌اندیشی سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر(ساترا) و دبیران اتحادیه‌های دانشجویی به منظور تبادل نظر و تعریف همکاری‌های مشترک در سالن جلسات ساترا برگزار شد؛ در این نشست علی سعد معاون کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی ساترا، محمدحسین کاظمی دبیر اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، تینا حاج‌محمدی دبیر واحد خواهران جامعه اسلامی دانشجویان، علی بزرگ‌خو دبیر تشکیلات دفتر تحکیم وحدت، محمد اسکندری دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی، امیر حسین پناهی دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل، محمد مهدی تورک دبیر دفتر انجمن‌ اسلامی مستقل دانشگاه تهران و علی رحیمی عضو شورای مرکزی جنبش عدالتخواه حضور داشتند.

استفاده از ظرفیت تشکل‌های مردم‌نهاد در بخش ایجابی
در این نشست علی سعد معاون کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی ساترا، با اشاره به روند تحولات اخیر در رسانه‌ها به ضرورت تنظیم‌گری و مشارکت نهادهای مردمی در این حوزه تاکید کرد.
وی با اشاره به اینکه مقوله تنظیم‌گری در کشورهای مختلف مورد توجه و به منزله ریل‌گذاری مصرف رسانه‌ای است، بیان کرد: در کشور ما بعد از سال 96 با شکل‌گیری سازمان ساترا در پی تاکیدات و منویات رهبر معظم انقلاب، این موضوع قویا مورد توجه قرار گرفته است.
سعد افزود: سامانه پایش مردمی ساپرا بخش مهمی از مسئولیت‌های خود را رسیدگی به نظرات و مطالبات مردم قرار داده است و ساترا تمایل دارد در بخش ایجابی فعالیت‌هایش از ظرفیت تشکل‌های مردم‌نهاد استفاده می‌کند.
وی با اشاره به ضرورت پاسخ‌گویی رسانه‌ها و پلتفرم‌ها در مقابل افکار عمومی گفت: در تحولات جدید و پیدایش رسانه‌های نوین، نقش مردم و کاربران در مطالبه گری از حاکمیت و پلتفرم ها نقش جدی است و تحقق این امر با مشارکت تشکل‌های مردمی و ارتقا حساسیت و سواد رسانه‌ای امکان‌پذیر است.
معاون کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی در پایان نقش دانشجویان در این عرصه را کلیدی توصیف کرد و افزود: انتظار می‌رود در تحقق اهداف تنظیم‌گری اتحادیه‌های دانشجویی با انعکاس نظرات و پیشنهادات و همچنین مطالبات لایه‌های مختلف جامعه و همچنین اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌های مشترک یاری‌گر ما باشند.

اهمیت استفاده از ظرفیت فکری دانشجویان
در ادامه این نشست محمدحسین کاظمی، دبیر اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با اشاره به اهمیت استفاده از ظرفیت فکری دانشجویان گفت: برگزاری مسابقات دانشجویی با محوریت چالش‌های ساترا، برگزاری جشنواره‌های سالانه و دوره‌های مشترک با موضوع سواد رسانه‌ای و کنش‌گری در فضای مجازی اقداماتی است که اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان آماده مشارکت در آن است.

ضرورت برجسته کردن اقدامات ایجابی
در بخشی دیگر از این نشست علی بزرگ‌خو، دبیر تشکیلات دفتر تحکیم وحدت به ضرورت برجسته کردن اقدامات ایجابی مبتنی بر ارزش‌های جامعه تاکید کرد و گفت: سازمان ساترا مسئولیت خطیری بر عهده گرفته و می‌تواند توسعه فرهنگ شفافیت را بر عهده بگیرد. به ویژه ترویج اندیشه و ارزش‌هایی منطبق بر منافع ملی می‌تواند در اقدامات مشترک با تشکل‌های دانشجویی مورد توجه قرار گیرد.

ضرورت مداخله ساترا در ترویج مصادیق سبک زندگی ایرانی- اسلامی
امیرحسین پناهی، دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل به ضرورت مداخله ساترا در ترویج مصادیق سبک زندگی ایرانی- اسلامی تاکید و بیان کرد: در کنار فعالیت‌های سلبی، توجه به فعالیت‌های ایجابی به ویژه با ترویج تولیدات متناسب با نیاز گروه‌های سنی مختلف ضروری است.

افزایش فعالیت‌های ایجابی با مشارکت تشکل‌های دانشجویی و مردمی
محمد اسکندری، دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی نیز در این نشست ضمن تاکید به ضرورت استفاده از ظرفیت تنظیم‌گری ساترا در مقوله تنظیم‌گری پلتفرم‌های خارجی گفت: ضروری است فعالیت‌های ایجابی با مشارکت تشکل‌های دانشجویی و مردمی افزایش پیدا کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *