14:38

سینمای ۲۰۲۴ قرار است چندین رونمایی از برندهای معتبر داشته باشد اما تجربه ثابتکرده که تجمیع برندهایی به‌مراتب بیشتر از این میزان نیز نتوانسته گیشه سینمایجهان را تضمین کند علی‌الخصوص آن‌که نگرانی‌های عمیقی درباره گیشه ۲۰۲۴ وجوددارد و بنگاه‌های تحلیلی نیز اتفاق مهیجی را برای گیشه امسال تخمین نزده‌اند.

به گزارش خبرنگار سینمایی ایرنا، سینمای ۲۰۲۳، نتوانست به لحاظ تراز مالی، سالموفقی را پشت‌سر بگذارد و به اقتصاد پیش از کرونای خود بازگردد. این نگرانی، البتهبه شکل بیشتری برای گیشه سینمای جهان در ۲۰۲۴ نیز وجود دارد به‌طوری‌که چندبنگاه تحلیلی نیز رصدهایی در این حوزه داشته‌اند و تخمین زده‌اند که سینمای ۲۰۲۴حتی نمی‌تواند گیشه خود را در مرز ۳۳ میلیارد دلار سال ۲۰۲۳ نگه‌دارد به همین دلیل،از هم‌اکنون نگرانی‌هایی بابت گیشه سینمایی جهان به وجود آمده علی‌الخصوص آن‌کهسال ۲۰۲۴، هیچ‌گاه به اندازه سینمای ۲۰۲۳، از فیلم‌های شاخص و کارگردانانصاحب‌نام برخوردار نیست و همین عامل، بر شدت نگرانی‌ها افزوده است.

اما اگرچه شاید گیشه جهانی نتواند غافلگیری‌هایی را برای کمپانی‌ها داشته باشد اماامسال برای سینمادوستان، به لحاظ نمایش برخی برندهای مهم، سال پرخاطره‌ایخواهد شد. این رویکرد که تقریبا در تمامی گونه‌ها صادق است، می‌تواند مخاطبانژانرهای مختلفی را راضی نگه‌دارد.

در ادامه نگاهی خواهیم انداخت بر مهم‌ترین فیلم‌هایی که قرار است در سال ۲۰۲۴ بهروی پرده بروند. از دنیای بلاک‌باسترها شروع می‌کنیم که قرار است اتفاق‌های خوبی رابرای سینمای امسال رقم بزند. قطعا فصل دوم تلماسه، یکی از آثار مهم اکران امسالاست که ظاهرا قرار است پایانی شکوهمند بر این داستان حماسی باشد. فیلمی که قراراست از یک تیموتی شالامی متفاوت رونمایی کند.

170875168.jpg.webp

تا حدود ۶ ماه دیگر، سومین فصل ددپول به روی پرده می‌رود که شاید جذاب‌تریننکته آن، تماشای نخستین هنرنمایی هیو جکمن در دنیای سینمایی مارول باشد. هرچند که قرار گرفتن جکمن در مقابل رایان رینولدز نیز می‌تواند وسوسه‌های بسیاری رادر مخاطب ایجاد کند.

برخلاف تخمین‌ها مبنی بر افول گیشه در سینمای ۲۰۲۴ که احتمال بسیار زیادی دارد،قرار است فیلم‌های دهان‌پرکنی طی ۱۲ ماه آتی به روی پرده بروند. تجربه نشان داده کهترکیب قدرتمندتر از این فیلم‌ها نیز نتوانسته‌اند گیشه سالانه را تضمین کنند و بههمین دلیل، سینمادوستان، با نگرانی، گیشه ۲۰۲۴ را دنبال می‌کنند

طرفداران جان‌ ویک برای امسال منتظر یک اسپین‌آف هستند. بالرین با کیانو ریوز درنقش جان‌ ویک، مهم‌ترین نکته این فیلم است که سینمادوستان برای تماشای آن بایدبیش از ۵ ماه منتظر بمانند.

قطعا یکی از فیلم‌هایی که دامنه توجهات را به خود جلب می‌کند، قسمت دوم فیلمگلادیاتور است که حدود ۱۱ ماه دیگر، با یک ترکیب متفاوت به روی پرده خواهد رفت. فیلم ریدلی اسکات که در مهم‌ترین اتفاقش، پل مسکال را جایگزین راسل کرو کردهاست اما نام فیلم و خاطرات خوبی که این اثر، ۲۳ سال پیش برای سینمادوستان جهانرقم زد، بزرگ‌ترین انگیزه برای استقبال از این فیلم است.

دوستداران مرد عنکبوتی نیز امسال بی‌نصیب نیستند چرا که با مادام وب، شاهداسپایدر وومن خواهند بود که داکوتا جانسون نقش‌آفرینی ویژه‌ای در چهارمین فیلمدنیای سینمایی مرد عنکبوتی داشته است.

البته که در گونه‌های دیگر نیز قرار است اتفاق‌های مهمی رخ دهد مثلا در سینمایوحشت، فصل دوم بیتل‌جویس تا ۸ ماه دیگر به روی پرده می‌رود. جدیدترین ساختهتیم برتون که ۳۶ سال پس از نسخه کلاسیک آن تولید شده و قطعا، مخاطبان بسیاری راراهی سینماها در سراسر جهان خواهد کرد.

موردانتظارترین فیلم ۲۰۲۴، سری جدید جوکر است که با عنوان جنون مشترک به رویپرده خواهد رفت. دنباله‌ای بر حضور موفقیت‌آمیز خواکین فینیکس که این‌بار لیدیگاگا را هم در کنار خود خواهد داشت. گیشه جهانی مدت‌هاست حساب ویژه‌ای برروی این فیلم تاد فیلیپس باز کرده است.

باب مارلی: یک عشق مهم‌ترین فیلم بیوگرافی امسال است که به دلایلی چونتصویرگری از زندگی این هنرمند محبوب و بهره‌مندی از هوش مصنوعی برای تولیدکارهایی با صدای این خواننده می‌تواند نقاط عطف این فیلم باشد. برخی رسانه‌ها ازنقش‌آفرینی خیره‌کننده کینگزلی بن ادیر در نقش بابا مارلی خبر داده‌اند.

170875173.jpg.webp

دوستداران سینمای موزیکال نیز برای امسال، فیلمی چون دختران شرور را دارند کهمی‌تواند با توجه به سوژه خود، مخاطبان بسیاری جذب کند.

موتورسواران نیز می‌تواند یکی از فیلم‌های گمنام و مهم ۲۰۲۴ باشد که طرفداران آثاراکشن و حادثه‌ای را به سینماها بکشاند. آنچه اما بیش از داستان فیلم کنجکاوی‌برانگیزاست ترکیب بازیگران اثر است که جودی کامر، آستین باتلر و تام هاردی را در نقش‌هایاصلی خود می‌بیند.

البته که دست دوستداران انیمیشن نیز برای امسال خالی نیست چرا که قرار استدرون و بیرون ۲، پاندای کونگ‌فوکار ۴، من نفرت‌انگیز ۴، گارفیلد، سونیک خارپشت ۳ وپادشاهی سیاره میمون‌ها به روی پرده برود.

170875160.jpg.webp

از دیگر فیلم‌های مهمی که قرار است طی ۲۰۲۴ به روی پرده برود می‌توان به اره، ونوم۳، گودزیلا و کونگ: امپراتوری جدید، شاه آرتور، مکانی آرام: همان ابتدا، بلاگردان، میکی۱۷، مهیب ۳، فیوریوسا: حماسه مدمکس و انیمیشن ارباب حلقه‌ها: جنگ روهیریماشاره کرد.

همان‌گونه که می‌بینیم برخلاف تخمین‌ها مبنی بر افول گیشه در سینمای ۲۰۲۴ کهاحتمال بسیار زیادی دارد، قرار است فیلم‌های دهان‌پرکنی طی ۱۲ ماه آتی به روی پردهبروند. تجربه نشان داده که ترکیب قدرتمندتر از این فیلم‌ها نیز نتوانسته‌اند گیشهسالانه را تضمین کنند و به همین دلیل، سینمادوستان، با نگرانی، گیشه ۲۰۲۴ را دنبالمی‌کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *