با استقبال از یک فیلم بومی، گیشه کره جنوبی پرفروش‌ترین هفته سینمایی خود در یک سال گذشته را تجربه کرد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از ورایتی، فیلم سینمایی تعقیب و گریزی و دلهره آور «ضربه سخت» در این هفته از گیشه کشور کره جنوبی، به اولین فیلم بومی تبدیل شد که در این کشور اکران شده است. این فیلم در افتتاحیه خود ۲.۲۷ میلیون دلار فروخته است.
موفقیت این فیلم تجاری در گیشه کره جنوبی ممکن است، نشانه افزایش اطمینان استودیو‌ها و توزیع کننده‌ها برای نمایش فیلم هایشان در سینما‌ها باشد.
در مدتی طولانی از گیشه امسال، مخاطبان کره جنوبی از سینما‌ها دور بوده اند و درآمد سینمای این کشور بسیار پایین بوده است؛ چرا که پاندمی کرونا باعث تأخیر و یا لغو بسیاری از فیلم‌های بومی شده بود. طی یک ماه اخیر فیلم‌های مهمی که در کره جنوبی منتشر شدند، همه جزو محصولات هالیوود بوده اند که با بهبود گیشه آمریکای شمالی تصمیم به اکران گرفته اند.
مجموع فروش گیشه کره جنوبی در پایان هفته ۷.۱۴ میلیون دلار اعلام شده که بهترین عملکرد هفتگی سینمای این کشور طی یک سال گذشته محسوب می‌شود. در طول یک ماه گذشته این دومین باری است که این رکورد افزایش پیدا کرده است.
داستان فیلم سینمایی «ضربه سخت» به کارگردانی کیم چانگ جو، در مورد یک کارمند بانک و دخترش است که بعد از دریافت پیامی متوجه می‌شوند در خودروی آن‌ها بمب کارگذاری شده و اگر توقف کنند، منفجر خواهد شد. اگرچه داستان این فیلم شباهت زیادی به فیلم «سرعت» با بازی کیانو ریوز دارد، اما در حقیقت از یک فیلم اسپانیایی به نام «مجازات» محصول سال ۲۰۱۵ الهام گرفته شده است.
فیلمبرداری این پروژه در ماه‌های ابتدایی سال ۲۰۲۰ و در زمانی که ویروس کرونا باعث تعطیلی‌های گسترده شده بود، صورت گرفت.
«ضربه سخت» سهمی ۳۲ درصدی از گیشه این هفته کره جنوبی داشته و بالاتر از فیلم «محافظ همسر هیتمن» قرار گرفته است. «کروئلا» و «یک مکان ساکت ۲» دیگر آثار هالیوودی هستند که در گیشه کره جنوبی اکران شده اند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *