17:08

مصوبه اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر آغاز فعالیت مشاغل گروه ۲ از امروز ۱۸ اردیبهشت و قرارگرفتن سینماها در این گروه، خبر از بازگشایی آنها می‌دهد، مساله ای که به نظر می‌رسد علاوه بر عدم اطلاع رسانی مردم رغبت سینماداران را کم دارد.

به گزارش ایرنا، از امروز شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه سینماها در سال جدید برای سومین بار اجازه فعالیت گرفته‌اند، اما مردم چقدر از این خبر مطلع هستند؟ و سینمادارها چقدر راغب به بازگشایی سالن‌های خود هستند؟

قطعا فوج اخبار کرونا و واکسن این ویروس منحوس همه چیز را تحت تاثیر قرار داده است و تعطیلی چندباره سینماها نیز علاقمندان به هنر هفتم را هم سردرگم کرده که بالاخره با این وضعیت می‌توان در سالن‌های سینما فیلم دید یا خیر؟

از طرف دیگر هم به نظر می‎رسد باز و بسته شدن‌های پیاپی سالن‌ها، نبود مخاطب و فیلم جذاب چندان رغبتی را برای سینماداران هم باقی نگذاشته تا سالن‌های خود را باز کنند.

اما بررسی ما هم نشان می دهد که منبع‌های فروش بلیت سینما از جمله (سمفا) تا زمان آماده شدن این گزارش هنوز نتوانسته بلیتی را بفروشد و با وجود فعالیت ۱۷ سالن اما به نظر می‌رسد مردم چندان خبردار باز شدن سالن‌ها سینما نشده‌اند.

اینکه در این شرایط اساساً ضرورتی به بازگشایی سینماها وجود دارد یا خیر یک بحث است اما وجود اطلاع رسانی گسترده‌تر و تبلیغات نیز بحثی دیگری که سینما همواره به آن نیاز داشته است و این موضوع دقیقا نقطه مجهول و علت عدم استقبال از فیلم‌های سینمایی است.

حالا خیلی از سینمادارها هنوز اقدام به بازگشایی سالن‌های خود نکرده‌اند تا ببینند طی چند روز آینده چه اتفاقی خواهد افتاد و اینکه آیا فیلم جدید و جذابی که مخاطبان را ترغیب به رفتن به سینما کند با تصمیم شورای صنفی نمایش راهی اکران خواهد شد یا خیر؟

اما در حال حاضر نیز فیلم‌های خورشید ساخته مجید مجیدی، هفته‌ای یک بار آدم باش به کارگردانی شهرام شاه‌حسینی، خون شد ساخته مسعود کیمیایی، تک خال به کارگردانی مجید مافی و لاله ساخته اسدالله نیک‌نژاد همزمان با اکران نوروز نمایش خود را در سینماهای سراسر کشور آغاز کرده‌اند و همچنان با توجه به تعطیلی سینماها به عنوان فیلم های اکران نوروز در حال نمایش هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *