علی قائمی، هنرمند نقاش و عضو سابق هیئت‌مدیره انجمن هنرمندان نقاشان ایران بر اثر سکته قلبی در ۵۱ سالگی درگذشت.

به گزارش ایرنا، قائمی متولد ۱۳۴۹ تهران و فارغ‌التحصیل رشته نقاشی از دانشکده هنر معماری دانشگاه آزاد تهران بود. او سابقه عضویت در هیئت‌مدیره انجمن هنرمندان نقاشان ایران و تدریس در دانشگاه‌های هنری را داشت. وی دوشنبه شب  ۲۸ تیرماه بر اثر سکته قلبی در ۵۱ سالگی درگذشت.

قائمی در سال‌های فعالیت هنری خود بیشتر به نقاشی شهری پرداخت و از دوران دانشجویی تلاش کرد موضوعی را که آن زمان کمتر کسی به سراغش می‌رفت بسط دهد. او با دیدن تخریب خانه‌های قدیمی و تغییر فضای صمیمی محله‌های شهر، به سمت نقاشی از ساختمان‌ها و بناهای شهری رفت و کم‌کم به عنوان نقاش شهری شناخته شد.

علی قائمی، هنرمند نقاش درگذشت
 آثار آخرین نمایشگاه این هنرمنددر گالری ایوان

علی قائمی و همسرش شیرین قندچی از سال ۷۸ کار حرفه ای خود را آغاز کردند این زوج هنرمند که نمایشگاه های انفرادی و گروهی بسیاری در تهران و خارج از کشور برگزار کرده اند پس از ۴ سال اقامت د رجزیره کیش اولین نمایشگاه خود با موضوع طبیعت جزیره کیش را به نمایش گذاشته اند.

علی قائمی، هنرمند نقاش درگذشت
 آثار آخرین نمایشگاه این هنرمنددر گالری ایوان

 

علی قائمی، هنرمند نقاش درگذشت
 آثار آخرین نمایشگاه این هنرمنددر گالری ایوان

آخرین نمایشگاه این هنرمند بهمن‌ماه ۱۳۹۹ در گالری ایوان برگزار شد. در آثار اخیر او فضای دریا و بندر به چشم می‌خورد و بیشترین توجه قائمی در این مجموعه نشان دادن شناوری اجسام سنگین بر روی آب بود.

(Visited 60 times, 1 visits today)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *