16:46

بینندگان آی فیلم از یکشنبه 21 شهریور، ساعت 16 هر روز تماشاگر سریال «سقوط یک فرشته» خواهند بود.
به گزارش روابط عمومی، این سریال جایگزین «سفر سبز» می شود.
«سقوط یک فرشته» که سال ۹۰ به کارگردانی بهرام و حمید بهرامیان ساخته شد، گرچه برای مخاطب یادآور عنوان سریال معروف «او یک فرشته بود» است، اما در عین حال تفاوت هایی با آن به لحاظ فرمی و محتوایی دارد که نمی توان از آن چشم پوشید.
این سریال نیز در ژانر آثار ماورایی با استقبال نسبتاً بالای مخاطبان عام تلویزیونی روبه‌رو شد و بازیگران شاخصی همچون مسعود رایگان، فریبا کوثری، مهرداد صدیقیان، خاطره اسدی و شبنم مقدمی در آن به ایفای نقش پرداختند.
ماجرای سریال در واقع روایتگر قصه زندگی پیرمرد با ایمانی به نام حاج حبیب است که دختری به نام سارا دارد. حاج حبیب با همسر دوست قدیمی خود که سال‌ها پیش فوت کرده یعنی شخصیت ریحانه ازدواج می‌کند. ریحانه نیز در این میان، دختری همسن و سال سارا به نام فاطمه دارد. در گیرودار قسمت های اول که بیشتر بر معرفی شخصیت ها متمرکز است به یک باره، سر و کله نیما پیدا می‌شود و با شدت گرفتن دوستی نیما و سارا مشکلات بسیاری در ادامه برای این خانواده رخ می دهد و …
جذابیت اصلی این سریال بیان داستان از زبان شیطان (محمدرضا علیمردانی) به عنوان راوی قصه‌است که تاکنون سابقه نداشته‌است خصوصاً که از قسمت‌های میانی این سریال هویت اصلی او مشخص می‌شود.
تهیه‌کنندگی این اثر را رامین عباسی‌زاده به عهده داشته است و علاوه بر پخش نخست در ساعت 16:00، در ساعت‌های 00:00 و 08:00 نیز بازپخش می شود.
مجموعه انیمیشن «پهلوانان» به کارگردانی سیاوش زرین آبادی و تهیه کنندگی علیرضا گلپایگانی در صفحه ویژه کودک و نوجوان وب سایت شبکه آی فیلم قرار گرفت تا تابستان کودکان تماشاگر این شبکه را با داستان هایی از پهلوانی جوانمردان ایرانی رنگین تر کند.
این اثر در مرکز پویانمایی صبا، با تکنیک دو بعدی در 4 مجموعه با احتساب 51 قسمت 27 دقیقه‌ای تولید شده است و تولید فصل پنجم آن نیز در جریان است.
داستان انیمیشن «پهلوانان» موضوعاتی تاریخی و قهرمانی بوده و وقایع آن در خوارزم از شهرهای خراسان قدیم و در قرن هشتم هجری می‌گذرد. شخصیت محوری قصه‌ها پهلوان محمود قتالی خوارزمی ملقب به پوریای ولی، شاعر، عارف و ورزشکار نامی ایران زمین است. پوریا شغل آهنگری دارد و صاحب و اداره کننده تنها زورخانه شهر نیز هست که در آنجا آداب و اخلاق جوانمردی و پهلوانی و فنون کشتی را به شاگردان خود می آموزد. در میان این شاگردان سه جوان یعنی یاور آهنگر، صفی نمد مال و مفرد سلمانی از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده و پوریا با کمک آنها به مبارزه علیه ظلم و بیدادگری حاکمان و داروغه زورگوی شهر می‌پردازد.
این مجموعه که تولید آن از سال 1386 آغاز شده، با صدای جمعی از صداپیشگان مطرح ایرانی صداگذاری شده و در صفحه کودک و نوجوان سایت آی فیلم، با اینترنت نیم‌بها قابل مشاهده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *