یک گنجینه از سکه‌های طلای تاریخی به ارزش میلیون‌ها یورو از موزه‌ای در آلمان به سرقت رفت.
به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، سارقان پس از ایجاد اختلال منطقه‌ای در تلفن و اینترنت، مجموعه‌ای از سکه‌های طلای «سلت» ها (از قبایل هندواروپایی جنگ‌جوی چادرنشین ساکن در اروپای مرکزی) را،از موزه‌ای در آلمان ربودند.
کارکنان موزه شهر «مانشینگ»، روز سه‌شنبه دریافتند که یکی از محفظه‌های نمایشی موزه شکسته شده است و مجموعه‌ای شامل ۴۵۰ سکه به سرقت رفته است.
بازرسان هنوز جزئیات بیشتری درباره این سرقت گزارش نداده‌اند، ‌ اما مقام‌های این شهر از وقوع اختلال در خطوط تلفنی و اینترنتی در زمان سرقت خبر داده‌اند.
شهردار شهر «مانشینگ» گفت:‌ «سارقان در تمام بخش‌های مانشینگ اختلال ایجاد کرده بودند. موزه در شرایط کلی از امنیت بالایی برخوردار است، ‌ اما تمام راه‌های ارتباطی با پلیس بسته شده بود.»‌
این مجموعه سکه‌های طلا در «موزه سلتی و رومی» ‌ شهر «مانشینگ» ‌ نگهداری می‌شد که در سال ۱۹۹۹ توسط باستان‌شناسان کشف شده بود. قدمت این مجموعه سکه‌ها به قرن سوم پیش از میلاد باز می‌گردد و چندین میلیون یورو ارزش دارد.
سرقت این سکه‌ها، جدیدترین مورد از مجموعه سرقت‌های قابل‌توجه از موزه‌های آلمان به شمار می‌آید.
پیش از این، دومین سکه طلای بزرگ جهان از موزه معتبر «بوده» شهر برلین در سال ۲۰۱۷ ربوده شده بود.
در سال ۲۰۱۹ نیز گروهی از سارقان ۲۱ جواهر و چندین شئ ارزشمند را از موزه «طاق سبز کاخ سلطنتی» درسدن ربوده بودند. پلیس معتقد است یک باند در سرقت این جواهرات نقش داشته است. هنوز هیچ ردی از جواهرات مسروقه از جمله یک شمشیر با قبضه‌ای از جنس الماس پیدا نشده است.
کارشناسان بیمه معتقدند اشیائی که از موزه طاق سبز ربوده شده است در مجموع ۱۱۳.۸ میلیون یورو ارزش دارد. رسانه‌های آلمان نیز آن سرقت را به عنوان بزرگ‌ترین سرقت هنری در تاریخ مدرن یاد می‌کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *