11:21

مدیرکل تعزیرات حکومتی هرمزگان گفت: در گشت مشترک ویژه ماه مبارک رمضان و عید نوروز رئیس شعبه تعزیرات حکومتی، بازرسان ادارات کل صنعت، معدن و تجارت، میراث فرهنگی و گردشگری و مرکز بهداشت، با مشاهده تخلفات یک هتل مشهور در بندرعباس، پرونده تشکیل دادند و برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال کردند.
به گزارش ایسنا، کیومرث حسن پور مدیرکل تعزیرات حکومتی هرمزگان گفت: پرونده تخلف یک هتل به دلیل درج نکردن قیمت، رعایت نکردن دستورالعمل بهداشتی و فروش کالاهای تاریخ مصرف گذشته به ارزش یک میلیارد و ۹۱۲ میلیون ریال در شعبه چهارم بدوی تعزیرات حکومتی بندرعباس رسیدگی شد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی هرمزگان افزود: شعبه پس از رسیدگی به پرونده و با توجه به مستندات، اتهامات انتسابی را محرز و مدیر هتل را به پرداخت ۱۹ میلیارد و ۱۲۹ میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد.
به گفته حسن پور، در گشت مشترک ویژه ماه مبارک رمضان و عید نوروز رئیس شعبه تعزیرات حکومتی، بازرسان ادارات کل صنعت، معدن و تجارت، میراث فرهنگی و گردشگری و مرکز بهداشت، با مشاهده تخلفات یک هتل مشهور در بندرعباس، پرونده تشکیل دادند و برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال کردند.

جریمه برای گرانفروشی لاستیک در قم

تقی حسام مدیرکل تعزیرات حکومتی قم گفت: پرونده تخلف گرانفروشی یک واحد عرضه کننده انواع لاستیک خودروهای سبک و سنگین به ارزش ۲ میلیارد و ۸۶۲ میلیون ریال در شعبه دوم تعزیرات حکومتی قم رسیدگی شد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی قم افزود: شعبه به دلیل ارائه نکردن مدارک قانونی، اتهام گرانفروشی را محرز و علاوه بر الزام به پرداخت چهار میلیون و ۵۰۶ هزار ریال خسارت وارد شده به شاکی، متهم را به پرداخت ۲۸ میلیارد و ۶۲۸ میلیون ریال جزای نقدی معادل ۱۰ برابر ارزش تخلف محکوم کرد.
حسام گفت: بازرسان اداره کل صنعت، معدن و تجارت پس از دریافت شکایت از شاکی، گزارش تخلف این واحد صنفی را تشکیل و پرونده آن را برای رسیدگی به اداره کل تعزیرات حکومتی قم ارسال کردند.

چسب چوبی که گازوئیل بود

تشکیل پرونده برای یک هتل مشهور در بندرعباس
سید مرتضی مدنی مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی گفت: شعبه اول بدوی ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز گلوگاه ۱۷ شهریور تعزیرات حکومتی تایباد به پرونده قاچاق ۵۳ هزار و ۸۷۹ لیتر گازوئیل به ارزش ۲۷ میلیارد و ۱۶۳ میلیون ریال رسیدگی کرد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی افزود: شعبه با توجه به مدارک موجود در پرونده و گزارش بازرسان گمرک دوغارون و ارائه نکردن مدارک قانونی، اتهام انتسابی را محرز و علاوه بر ضبط سوخت، مدیرعامل شرکت را به عنوان شخص حقیقی به پرداخت ۱۰۸ میلیارد و ۶۵۴ میلیون ریال جزای نقدی معادل چهار برابر ارزش تخلف محکوم کرد.
مدنی گفت: شعبه همچنین شرکت را به عنوان شخص حقوقی علاوه بر ممانعت یکساله از فعالیت اقتصادی به پرداخت ۲۱۷ میلیارد و ۳۰۷ میلیون ریال جزای نقدی معادل هشت برابر ارزش سوخت کشف شده، محکوم کرد و شخص حقیقی و حقوقی در مجموع به پرداخت ۳۲۵ میلیارد و ۹۶۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند.
مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی افزود: ماموران گمرک مرز دوغارون در بازدید از محموله های یک شرکت صادرات بین‌المللی و نمونه‌برداری از ۲ دستگاه کامیون دارای بارنامه چسب چوب، با مشاهده اینکه بار کامیون ها گازوئیل بوده، پرونده تخلف را برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال کردند.

جریمه و محرومیت یکساله شرکت بازرگانی متخلف در ارومیه

حسین نجف زاده مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی گفت: پرونده یک شرکت بازرگانی به دلیل ایفا نکردن ۷۶ هزار و ۲۳۴ یورو تعهدات ارزی به ارزش ۳۲ میلیارد و ۸۷۰ میلیون ریال در شعبه پنجم بدوی تعزیرات حکومتی شهرستان ارومیه رسیدگی شد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی افزود: شعبه با بررسی پرونده و ارائه نکردن اسناد و مدارک قانونی، تخلف انتسابی را محرز و علاوه بر بازگرداندن عین ارز و محرومیت از یک سال فعالیت بازرگانی، شرکت را به پرداخت ۶۵ میلیارد و ۷۴۰ میلیون ریال جریمه نقدی معادل ۲ برابر ارزش تخلف محکوم کرد.
نجف زاده گفت: بازرسان صنعت، معدن و تجارت شهرستان ارومیه گزارش تخلف را در پی شکایت بانک تجارت و در بازرسی از اسناد و مدارک یک شرکت بازرگانی کشف و پرونده آن را برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال کردند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *