در نخستین مراسم اعطای مجوز سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت‌و تصویر فراگیر در فضای مجازی (ساترا) در سال ۱۴۰۳ به ۶ رسانه حوزه فیلم و ۶ رسانه حوزه آموزش مجوز فعالیت اعطا شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت‌و تصویر فراگیر در فضای مجازی (ساترا)، اولین مراسم اعطای مجوز ساترا در سال ۱۴۰۳ با حضور ۱۲ رسانه در سالن جلسات ساترا برگزار شد؛ در این مراسم محسن قائمی‌نسب قائم‌مقام ساترا، حسین زارعی مدیرکل صدور مجوز و امور رسانه‌های ساترا و جمعی از نمایندگان سکوهای صوت‌و تصویر فراگیر حضور داشتند.
«امروز به ۱۲ رسانه مجوز اعطاء می‌شود که از بین آنها ۶ رسانه در حوزه فیلم و سریال مجوز گرفتند؛ و ۶ رسانه هم در حوزه آموزش مجوز دریافت کرده است، به این ترتیب تعداد سکوهای دارای مجوز از ساترا به ۴۴۹ عدد رسیده است»
مدیرکل صدور مجوز و امور رسانه‌های ساترا خاطر نشان ساخت: توصیه می‌کنیم مدیران رسانه و یا محتوا حتما شخصاً به سایت ساترا مراجعه داشته باشند زیرا اکثر اطلاعات صدور مجوز، ممیزی محتوا، انتشار در سایت موجود است. همچنین کسانی که مجوزشان صادر می‌شود در نظر داشته باشند که ۶ ماه فرصت دارند تا نسبت به شرکت در دوره‌های آموزشی اقدام کنند چراکه جزو الزامات تمدید مجوز است.
زارعی همچنین افزود: چنانچه رسانه‌ای در حوزه تنظیم‌گری ساترا موفق به دریافت مجوز شد، ساترا ملزم و موظف به حمایت از آن رسانه است. البته بحث حمایت بسیار مفصل است و در چند معاونت از معاونت های ساترا موضوع حمایت از سکوهای دارای مجوز بر اساس نظام رتبه‌بندی و ارزیابی رسانه ها به شکل جدی دنبال می‌شود.
زارعی توضیح داد: رسانه‌ها از همان تاریخی که مجوز دریافت کردند عضو مجمع «رصتا» شده‌اند. انتخابات دور جدید شورای راهبری مجمع رصتا و همین طور اتحادیه جدید التاسیس رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر که اخیرا با مجوز رسمی از نهادهای مسئول فعالیت خود را آغاز کرد، خردادماه انجام خواهد شد. کسانی که برای حضور در هر دو انتخابات تمایل به نامزد شدن دارند، ۹ خردادماه می‌توانند ثبت‌نام کنند.
مدیرکل صدور مجوز و امور رسانه‌های ساترا اعلام کرد انتخابات دور جدید شورای راهبری مجمع «رصتا» و اتحادیه رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر خردادماه سال جاری انجام خواهد شد.
قائم‌مقام ساترا نیز در ادامه جلسه با اشاره به مسئولیت اجتماعی سکوهای صوت و تصویر فراگیر و شبکه نمایش خانگی، خطاب به نمایندگان سکوها خاطرنشان کرد: هر کدام از رسانه‌ها با هدف خاصی وارد این حوزه شده‌اند اما همه آنها از نوعی مسئولیت اجتماعی نسبت به اتفاقات و حوادث مختلف در کشور و جهان نیز برخوردارند. باید با سیاست‌های کلی کشور همراه باشیم و به پیش‌برد سیاست‌ها کمک کنیم.
وی با تاکید گفت: ساترا وظیفه دارد به‌عنوان یک نهاد تنظیم‌گر و خانه دوم سکوهای دارای مجوز از شما حمایت کند. حمایت ما در مقام یک نهاد تنظیم‌گر، همراه با نوعی نظارت خواهد بود. در واقع نوعی نظارت و ساماندهی برعهده ما است که با همکاری خود شما امکان‌پذیر خواهد بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *