20:46

رکورد جهانی جوان‌ترین نویسنده رمان‌های دنباله‌دار توسط یک دختر دوازده‌ساله اهل عربستان با نوشتن سه رمان انگلیسی شکسته شد.
به گزارش ایرنا از روزنامه نشنال، نام ریتاج الحازمی دختر دوازده‌ساله عربستانی که تاکنون سه رمان به زبان انگلیسی چاپ کرده است، در کتاب رکوردهای گینس به عنوان جوان‌ترین نویسنده رمان‌های دنباله‌دار در جهان ثبت شد.
این نویسنده جوان از همان سه سال پیش که اولین کتابش را منتشر کرد به دنبال این افتخار بود و سرانجام در ماه اکتبر گذشته (مهر- آبان ۱۳۹۹) برای ثبت رکورد درخواست رسمی داد.
ریتاج ۱۲ ساله می‌گوید از همان دوران کودکی توسط خانواده‌اش به دنیای کتاب‌ها معرفی شد:
والدینم مرا به کتابخانه و کارگاه‌های مخصوص کودکان می‌بردند و من در آنجا مسحور مفاهیم ادبیات داستانی و دنیای خلاقیت در نویسندگی شدم. این که در دنیای نویسندگی هر ایده‌ای ممکن است را دوست داشتم و بنابراین تصمیم گرفتم خودم امتحانش کنم.
این دختر جوان با مجموعه رمان‌ گنجینه دریای گمشده به دنیای نویسندگی قدم گذاشت؛ این مجموعه سه رمان گنجینه دریای گمشده، گذرگاه به دنیای مخفی و ورای جهان آینده را دربرمی‌گیرد. ریتاج در سومین کتاب خود از این مجموعه داستانی به سراغ ژانر علمی-تخیلی رفته است و به گفته خودش علاوه بر معرفی موجودات جدید و ربات‌ها، ایده سفر بین جهان‌های مختلف را نیز طرح می‌کند.

رکورد جوان‌ترین نویسنده رمان‌های دنباله‌دار شکست
این نویسنده خوش‌آتیه در حال حاضر چهارمین رمان خود به اسم آسمان خیال‌انگیز را در دست نگارش دارد و همچنین می‌خواهد با الهام از کتاب چگونه از یک فاجعه اقلیمی جلوگیری کنیم نوشته بیل گیتس، یک اثر غیرداستانی بنویسد تا کودکان و نوجوانان را به کمک برای نجات سیاره زمین تشویق کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *