رمان جدید «سالی رونی» در کمتر از دو هفته رکورد بیشترین نقد برای یک کتاب را شکست.
به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی لیترری هاب، رمان جدید سالی رونی، داستان‌نویس و نمایشنامه‌نویس ایرلندی، با عنوان دنیای زیبا، کجایی (Beautiful World, Where Are You)، با ۶۷ نقد حرفه‌ای رکورد بیشترین نقد برای یک کتاب را شکست.
این کتاب در کمتر از دو هفته بعد از انتشار، موفق شد از رمان آب و هوا نوشته جنی اوفیل با ۶۲ نقد، پسران نیکل از کلسن وایتهد با ۵۳ نقد و پاکیزگی نوشته گارت گرین‌ول نقدهای بیشتری بگیرد. تعداد نقدهای حرفه‌ای که روی این داستان نوشته شدند حتی از آدم‌های معمولی خود سالی رونی که ۶۱ نقد داشت نیز پیشی گرفت. با توجه به آن که در روزهای آتی نقدرهای بیشتری درباره این کتاب نوشته و منتشر خواهد شد، احتمال می‌رود رکوردی که رونی این ماه ثبت می‌کند هیچگاه شکسته نشود.
منتقدان همه مطبوعات معتبر جهانی از روزنامه نیویورک تایمز و مجله لندن ریویو آو بوکز گرفته تا مجله آتلانتیک و نیویورکر، بوستون گلوب و آیریش ایندیپندنت، درباره رمان جدید سالی رونی ۳۰ ساله نقد نوشته‌اند. از مجموع این منتقدان تاکنون ۲۵ منتقد عاشق دنیای زیبا، کجایی شدند، ۲۱ نفر آن را دوست داشتند و ۲۰ منتقد نظر ممتنع داشتند و در این میان تنها ۲ منتقد بودند که از خواندن این کتاب لذت نبردند.
دنیای زیبا، کجایی سومین رمان سالی رونی است که داستان چهار جوان به نام‌های آلیس، فیلیکس، آیلین و سیمون را روایت می‌کند در تلاش برای ایمان آوردن به زیبایی جهان.
رونی نویسنده و فیلمنامه‌نویس ایرلندی (متولد ۱۹۹۱) با رمان‌های گفت‌وگو با دوستان (۲۰۱۷) و آدم‌های معمولی (۲۰۱۸) به شهرت جهانی رسید. براساس آمار منتشر شده توسط موسسه تحقیقاتی نیلسن بوک، دو کتاب پیشین این نویسنده سی ساله تاکنون در مجموع ۱۰ میلیون و ۹۰۰ هزار پوند فروش کرده‌اند و بیش از یک میلیون نسخه از آنها فروش رفته است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *