رویداد تابستانی «جشنواره بین‌المللی فیلم برلین» ماه آینده، زیر سایه سنگین کرونا، به صورت حضوری و در فضای باز برگزار می‌شود.
به گزارش ایرنا به نقل از ورایتی، متولیان جشنواره بین‌المللی فیلم برلین تایید کردند برنامه تابستانی ویژه این جشنواره منحصرا در فضای باز برگزار می‌شود.
این تصمیم با گذشت کمتر از یک ماه از آن اعلام شد که مسئولان برگزاری این رویداد بزرگ سینمایی اذعان کردند با توجه به آمار نگران کننده ابتلا به کرونا در آلمان، تدارک این رویداد از آن چیزی که انتظار داشتند چالش‌برانگیزتر است. از همین رو اعلام تصمیم نهایی درباره برگزاری حضوری این رویداد به ماه مه (اردیبهشت) موکول شد و حالا خبرهای خوبی برای صنعت جهانی سینما به گوش می‌رسد: بنابر تصمیم متولیان برلیناله رویداد تابستانی این جشنواره از ۹ تا ۲۰ ژوئن (۱۹ تا ۳۰ خرداد ۱۴۰۰) در ۱۶ سینمای سرباز در سطح شهر برلین برگزار می‌شود.
این رویداد در سینمای اصلی در مجتمع جزیره موزه برلین افتتاح می‌شود و در روز ۱۳ ژوئن (۲۳ خرداد) طی مراسمی جوایز فیلم هایی که ماه مارس از طرف هیات داوران انتخاب شده بودند، به آنها اهدا خواهد شد.
هفتادویکمین دوره جشنواره سالانه فیلم برلین قرار بود ماه فوریه (بهمن- اسفند ۹۹) در پایتخت کشور آلمان برگزار شود اما با توجه به احتمال ادامه محدودیت‌های کرونایی و منع تجمعات بزرگ و پرتعداد در این کشور، به تاخیر افتاد و شکل برگزاری آن نسبت به سالهای گذشته تغییر کرد. متولیان جشنواره برلین دسامبر گذشته اعلام کردند دوره حاضر از این جشنواره به دلیل تداوم شیوع کرونا با تاخیر و در دو بخش جداگانه برگزار خواهد شد؛ یک بخش مجازی با عنوان بازار فیلم اروپا و یک رویداد تابستانی برای نمایش فیلم‌های منتخب در سینماهای عمومی و فضای باز.
برنامه کامل رویداد تابستانی جشنواره برلین در تاریخ ۲۰ مه (۳۰ اردیبهشت) منتشر می‌شود و بلیت فروشی‌ها از ۲۷ مه (۶ خرداد) آغاز خواهد شد.
جشنواره بین‌المللی فیلم برلین یا برلیناله یکی از معتبرترین و قدیمی‌ترین جشنواره‌های سینمایی در جهان است که هرساله در ماه فوریه به مدت ۱۰ روز در برلین آلمان برگزار می‌شود. جشنواره فیلم برلین در کنار جشنواره فیلم ونیز و جشنواره فیلم کن، مهمترین رویداد سینمایی اروپا به‌شمار می‌رود. این جشنواره هر ساله جایزه خرس طلایی و خرس نقره‌ای را به‌برگزیدگان بخش اصلی اهدا می‌کند. خرس به‌عنوان نمادی از شهر برلین شناخته می‌شود. هرساله تقریباً ۴۰۰ فیلم در بخش‌های مختلف برلیناله به‌نمایش درمی‌آید.

سینمای جهان


Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/banifilm/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

اسلایدر صفحه اصلیبانی‌فیلمجشنواره بین‌المللی فیلم برلینسینمافیلم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *