12:12

فهرست نامزدهای نهایی جایزه ادبی «گلداسیمت» درحالی منتشر شد که برای نخستین‌بار نام رمانی که با همکاری دو نویسنده خلق شده است نیز در بین نامزدهای دریافت جایزه به چشم می‌خورد.
به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین، فهرست نامزدهای نهایی دهمین دوره از جایزه ادبی «گلداسمیت» رمان «دیگو گارسیا» نوشته «ناتاشا سوبرامانین» و «لوک ویلیامز» را نیز شامل می‌شود تا برای نخستین‌بار در تاریخ اهدای این جایزه ادبی اثر مشترک دو نویسنده در فهرست نهایی قرار بگیرد.
در فهرست امسال همچنین «آرامش» هفتمین رمان «هلن اوییمی»، «هفت مناره» نوشته «سارا بائوم» و «چیزهای بیشتری وجود دارد» نوشته «یارا رودیریگز فولر» که پیشتر در فهرست نامزدهای نهایی بود نیز قرار دارند.
اثر دو نویسنده رمان‌اولی نیز به فهرست نامزدهای نهایی امسال راه‌یافتند: «نقشه بدن باشکوه ما» نوشته «مدی مورتایمر» و «کسی دوستت دارد» نوشته «مونا ارشی».
جایزه ادبی «گلداسمیت» که ۱۰,۰۰۰ پوند را به نویسنده منتخب به ارمغان می‌آورد، در سال ۲۰۱۳ توسط مجله «نیو استیتسمن» تاسیس شد و هر ساله به آثار داستانی اهدا می‌شود.
برنده نهایی این دوره از جایزه «گلداسمیت» در دهم نوامبر اعلام خواهد شد. در سال ۲۰۲۱ رمان «طلای تمام عیار» نوشته «ایزابل ویدنر» به عنوان اثر برگزیده انتخاب شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.