14:37

آیین اختتامیه و اهدای جوایز رقابت ملی نقاشی آبرنگ عاشورایی با عنوان “نقش عشق” برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری استان اصفهان، در این مراسم که در ساعت ۱۶ روز دوشنبه ۲۲ آذر ماه با حضور اساتید نقاشی آبرنگ و استاد کوروش اصلانی داور این رقابت و دکتر احمد نوری رئیس حوزه هنری استان اصفهان در گالری تماشای عمارت سعدی برگزار شد، نفرات برگزیده این رقابت معرفی و تجلیل شدند.
آزاده کوفگر مدیر واحد تجسمی حوزه هنری استان اصفهان  به تشریح اهداف برگزاری این رویداد پرداخت و گفت: این رویداد با هدف ایجاد فضایی هم افزایی فرهنگی و تبادل دانش رویداد نقش عشق با هدف پاسداشت فرهنگ عاشورایی و تاثیر آن بر ظهور منجی و به تصویرکشیدن آداب و رسوم و آیین های عزاداری محرم و اماکن متبرکه و ثبت آیین های سنتی برای انتقال به نسل های آینده برگزار شد.
وی ادامه داد: از دیگر اهداف این رویداد می‌توان به ایجاد فضای هم افزایی و تعامل فرهنگی اجتماعی و تبادل دانش و مهارت در بین هنرمندان  آبرنگ و زمینه سازی برای خلق اثر در زمینه فرهنگ عاشورا و انتظار نام برد.
وی تاکید کرد:این فراخوان در شهریور ۱۴۰۰ اعلام شد و در دو مرحله برگزار شد که در مرحله اول ۶۰ اثر به دست ما رسید که از آن میان بیست اثر برای مرحله دوم انتخاب شد و از میان ۲۰ اثر انتخابی، ۵ اثر به عنوان آثار نهایی مورد تقدیر قرار می گیرند.
سپس استاد کوروش اصلانی نماینده هیئت داوران مسابقه “نقش عشق” ضمن تشکر از عزیزانی که با موضوع محرم نقاشی کشیده اند و در این فراخوان شرکت کردند گفت: توصیه دارم در این روزگار بی پروا باشید و نترسید و ارزشها را با رفتارهای خود صیانت کنید.
وی افزود: نگران نباشید و ارزش ها را حفظ کنید ما هر چه داریم از محرم داریم و باید قدر دانست و خوشحال باشید که لایق بودید و توانستید در مسیر  این مکتب حرکت کنید و قدم بزنید.
در ادامه احمد نوری رئیس حوزه هنری استان اصفهان به کسانی که موفق به شرکت در این حرکت عاشورایی شدند تبریک گفت و افزود: تبریک من بیشتر بدان جهت است که شما هنرمندان توانستید در اتفاق پاک و زلالی که از ۱۴۰۰ سال پیش جریان دارد و هنوز هم هیچ خدشه ای بر آن وارد نشده است و تا زمان ظهور امام زمان (عج) نیز ادامه خواهد داشت شرکت کنید و موثر باشید.
وی تصریح کرد: این رویداد نخستین اتفاق هنری در زمینه نقاشی آبرنگ با موضوع عاشورایی بود، و امیدواریم این اتفاق با حضور خیرین و اساتید و هنرمندان باز هم ادامه داشته باشد.
نوری ایده اولیه این فراخوان را از استاد کوروش اصلانی دانست و تصریح کرد: در اینجا تشکر می کنم از استاد اصلانی،استاد رضابدرالسما و مهندس مرتضی بخردی که زحمت زیادی کشیدند.
رئیس حوزه هنری استان اصفهان خاطرنشان کرد: این اتفاق خوبی است که خیرین حامی یک اتفاق هنری می شوند و من این را لطف اهل‌بیت می‌ دانم و قطعا آنان خیر این حرکت را در زندگی خودشان می‌بینند.
وی ادامه داد: حوزه هنری استان اصفهان به عنوان یک سازمان فرهنگی هنری از چنین حرکتهای فرهنگی خیرین که منجر به رشد هنری جامعه می شود قدردانی می کند.
در پایان سه نفر به عنوان نفرات اول تا سوم و دو نفر شایسته تقدیر شدند.مرجان کوچکی مقام اول، حمیده مفیدمقام دوم ، فرهاد طباخیان مقام سوم را کسب کرد. الهام نعمتی و مریم حیدری نیز شایسته تقدیر شناخته شدند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.