15:40

در همان ماهی که «تام کروز» برای ساخت نخستین فیلم سینمایی در فضا راهی ایستگاه فضایی بین‌المللی می‌شود، یک هنرپیشه و کارگردان روس هم به این ایستگاه اعزام خواهند شد.

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه گاردین، روسیه مهر ماه امسال یک بازیگر و یک کارگردان را برای ساخت نخستین فیلم بلند در فضا به خارج از جو زمین اعزام می‌کند، تصمیمی که رقابت‌های فضایی مسکو و واشنگتن را وارد فاز جدیدی کرد.

این تیم فیلمسازی روس پنجم اکتبر (۱۳ مهر) سوار بر یک فضاپیمای سایوز ام‌اس-۱۹ زمین را به مقصد ایستگاه فضایی ترک می‌کند بنابراین ممکن است در آنجا با همتایان هالیوودی خود یعنی تام کروز بازیگر و داگ لیمان کارگردان روبه‌رو شود که از قبل قرار بود همان ماه برای آغاز یک پروژه فیلمسازی به فضا بروند.

خبر سفر تام کروز ستاره ۵۸ ساله هالیوودی به فضا برای ساخت نخستین فیلم فضایی جهان تابستان گذشته تایید و با حمایت سازمان ناسا و شخص ایلان ماسک مدیرعامل سازمان فضایی اسپیس ایکس روبه‌رو شد.

در مدتی کوتاهی پس از تایید این خبر، روسیه تصمیم گرفت نخستین کشوری باشد که در فضا فیلم می‌سازد.

تاریخ اعزام تام کروز به فضا هنوز اعلام نشده اما این که تیم روس در نخستین روزهای ماه اکتبر راهی فضا می‌شود، از عزم جزم روسیه برای شکست آمریکا در این رقابت فضایی حکایت دارد.

نوامبر سال ۲۰۲۰ بود که سازمان فضایی روسیه موسوم به روسکوسموس اعلام کرد به دنبال یک ابرقهرمان واقعی است که به فضا برود و به یک ستاره بزرگ بین‌المللی تبدیل شود. در آگهی این سازمان آمده بود بانوانی که به بازی در نقش اصلی این فیلم علاقه‌مندند اول از هر چیز باید بین ۲۵ تا ۴۰ سال سن داشته باشند، شهروند روسیه بوده و ۵۰ تا ۷۰ کیلوگرم وزن داشته باشند. بازیگر موردنظر برای این نقش همچنین باید می‌توانست در سه دقیقه و نیم یا کمتر، یک کیلومتر بدود، در ۲۰ دقیقه ۸۰۰ متر شنای آزاد کند و با تکنیکی مسحورکننده از یک تخته سه متری شیرجه بزند.

در نهایت روز گذشته(پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت) یولیا پرسیلد ۳۶ ساله به عنوان بازیگر و کلیم شیپنکو به عنوان کارگردان منتخب سازمان فضایی روسیه برای اعزام به فضا معرفی شدند. از اول ژوئن (۱۱ خرداد) یک بوت کمپ آموزشی برای هر دو نفر برگزار می‌شود و مباحثی چون پروازهای گرانش صفر به آنها تعلیم داده خواهد شد.

درام فضایی روسیه «چالش» نام دارد و با هدف شناساندن فعالیت‌های فضایی این کشور به مردم و تمجید از حرفه فضانوردی ساخته خواهد شد.

جزییات بیشتر درباره داستان این فیلم و نقش یولیا پرسلید در آن هنوز منتشر نشده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *