13:02

در پی حادثه واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران زسانه‌های کشور، تشکل‌های رسانه‌ای با انتشار بیانیه مشترکی خواستار رسیدگی سریع و اعلام دلایل بروز این واقعه غمبار و برخورد جدی با مقصران و عذرخواهی سازمان حفاظت محیط زیست شدند.
به گزارش انجمن مدیران روزنامه‌های غیردولتی، در این بیانیه تاکید شده است: تا زمانی که سازمان حفاظت محیط زیست نسبت به رسیدگی و برخورد با مسببین این حادثه اقدام ننماید و گزارش آن را همراه با عذرخواهی از خانواده های داغدیدگان و جامعه رسانه ای منتشر نکند، انعکاس اخبار مثبته آن سازمان در رسانه ها متوقف و سکوت خبری در قبال این سازمان درپیش می گیرند.
همچنین تشکل های رسانه ای از دستگاه های نظارتی و ذیصلاح انتظار دارند بمنظور جلوگیری از تکرار این قبیل سهل انگاری ها و حوادث تلخ، با جدیت و فوریت نسبت به بررسی و اعلام دلایل بروز این حادثه جانگداز و برخورد قاطع با مسببین آن، اقدام نموده و نتایج آن را به اطلاع عموم مردم برسانند.
تشکل‌های رسانه‌ای از جمله انجمن مدیران روزنامه های غیردولتی، انجمن مدیران رسانه های کشور، انجمن مدیران نشریات ایران، انجمن مدیران نشریات تخصصی کشاورزی و انجمن مدیران رسانه های ورزشی، با انتشار این بیانیه همچنین خواستار پیگیری جدی مطالبات اهالی رسانه در خصوص این حادثه غمبار توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اتخاذ تدابیر لازم برای جلوگیری از تکرار این قبیل حوادث تلخ برای جامعه خبری شدند.
همچنین انجمن مدیران روزنامه‌های غیر دولتی در روزهای گذشته در پیامی عروج ٢ خبرنگار جوان و پرتلاش کشور را تسلیت گفته و اعلام داشت: یکبار دیگر سهل انگاری مسئولین کشور حادثه آفرید و این بار جامعه رسانه‌ای داغدار شد و خبرنگاران، خود خبر شدند.
اعلام خبر دلخراش واژگونی اتوبوس خبرنگاران زحمتکش و پرتلاش و ضایعه غمبار از دست دادن دو خبرنگار جوان و فعال «مهشاد کریمی» و «ریحانه یاسینی» و مجروح شدن ٢٠ همکار دیگر رسانه ای موجی از تأسف و ناراحتی و اندوه را در کشور ایجاد کرد.
امید است ضمن رسیدگی و اعلام دقیق دلایل بروز این حادثه تلخ و جانکاه، مسئولین دستگاه های اجرایی برای اهالی رسانه و خبرنگاران صدیق و دلسوز، ارزش بیشتری قائل شوند و همانگونه که این عزیزان، صادقانه و با تمام وجود در خدمت اطلاع رسانی و بیان دردها و مشکلات جامعه هستند؛ مسئولین نیز خود را بیش از پیش موظف به مراقبت از سلامتی و جان این زحمتکشان و خادمان عرصه خبر بدانند و با کوتاهی و سهل انگاری ، موجب تکرار این حوادث جانگداز و غمبار نشوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.