در ایام محرم برنامه های «باغ ارغوان » با صدای مریم نشیبا و «قصه ظهر جمعه» با صدای رضا خضرایی شنیده می شود که اختصاص به ترانه های حسینی و حکایت هایی از داستان و راستان دارد.
به گزارش روابط عمومی معاونت صدا، ندا حاجی حسینی تهیه کننده دو برنامه «گلبانگ» و «قصه ظهرجمعه» گفت:برنامه «گلبانگ» در مناسبت های مذهبی تغییر نام داده و با نام «باغ ارغوان» پخش می شود. بنا به رسم هر ساله برای ایام محرم ، از هفتم محرم (23 تیر)تا سوم امام حسین (ع)(28 تیر) از شنبه تا پنج شنبه شنیده می شود.
وی ادامه داد: این برنامه با جملات، موسیقی و تصانیف محرمی به استقبال ماه محرم رفته است.«باغ ارغوان » با صدای مریم نشیبا تهیه و پخش می شود. این برنامه در ایام سوگواری، قصه ای که از کتاب داستان و راستان انتخاب شده را برای شنوندگان روایت می کند که مجموعه ای از حکایات عارفانه ادیبانه و حکایت اخلاق است.
این تهیه کننده تصریح کرد: معمولا ما برای این روزهای مناسبتی از حکایت هایی که پند ادبی و عرفانی داشته باشند، بهره می بریم. همچنین گوینده برنامه «قصه ظهر جمعه» رضا خضرایی است. در حال حاضر این برنامه را خودم نویسندگی کرده و تهیه کنندگی آن را بر عهده دارم.
حاجی حسینی که بیش از یک دهه در رادیو ایران به فعالیت خود ادامه می دهد، تاکید کرد تهیه کنندگی برنامه های مطرحی را مثل «گلبانگ» و «قصه ظهرجمعه» داشته که برای مردم همیشه خاطره سازی کرده است.
وی اظهار امیدواری کرد که بتواند به عنوان عضو کوچکی از خانواده رادیو ایران برنامه های مستمر و تاثیر گذاری را برای مخاطبان تولید کند که مخاطبان از شنیدن آنها لذت ببرند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *