مجید مجیدی رئیس گروه تخصصی سینمای فرهنگستان هنر شد
تهران- ایرنا- مجید مجیدی با حکم رئیس فرهنگستان هنر، به سمت رئیس گروه تخصصی سینمای این فرهنگستان منصوب شد.
به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، بهمن نامورمطلق در دیدار با مجید مجیدی عضو پیوسته این فرهنگستان، درباره اهداف اساسنامه‌ای فرهنگستان و حرکت به سمت و سوی پژوهش‌های بنیادین و راهبردی در تمامی حوزه‌های هنر، به‌ویژه در حوزه سینما، دیدار و گفت‌وگو کرد.
طی این دیدار نامورمطلق پیشنهاد داد تا مجیدی کارگردان مطرح کشور با توجه به تجربیات ارزشمند و سوابق درخشان هنری که در کارنامه فعالیت‌های خود دارند، به عنوان رئیس گروه سینما منصوب شوند.
در این نشست از خدمات ارزنده محمدمهدی حیدریان، رئیس پیشین این گروه تشکر و قدردانی شد.
همچنین در ادامه فعالیت‌های گروه‌های تخصصی فرهنگستان در مجموعه فرهنگی هنری آسمان فرهنگستان هنر، تصمیم بر آن شد با استقرار این گروه در مجموعه مزبور، نسبت به برنامه‌ریزی و ارائه و انجام طرح‌های کلان با مشارکت تشکل‌های مختلف سینمایی اقدام شود.
مجید مجیدی متولد ۱۳۳۸ تهران است که فعالیت هنری خود را با بازی در نمایش های صحنه ای آغاز کرد و سپس به «حوزه اندیشه و هنر اسلامی» پیوست و به بازی در نمایش و نویسندگی و کارگردانی فیلم کوتاه پرداخت. نویسندگی و کارگردانی فیلم کوتاه انفجار نخستین تجربه اوست،‌ که با دوربین ۱۶ م.م فیلمبرداری شد و فیلم بدوک اولین فیلم بلند در مقام کارگردانی است.
فیلم‌های سینمایی خورشید (۱۳۹۸)، فیلم آن سوی ابرها (۱۳۹۵)، محمد رسول الله(ص) (۱۳۹۳)، آواز گنجشک ها (۱۳۸۶)، بید مجنون (۱۳۸۳)، باران (۱۳۷۹)، رویای سبز (۱۳۷۸)، غاز مهاجر (۱۳۷۸)، رنگ خدا (۱۳۷۶)، بچه های آسمان (۱۳۷۵) از جمله آثاری است که مجیدی آنها را کارگردانی کرده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *