16:09

رابرت هوگان بازیگر کهنه‌کار سریال‌های قدیمی و جدید در سن ۸۷ سالگی از دنیا رفت.

به گزارش مهر به نقل از ورایتی، رابرت هوگان بازیگر تلویزیون که در بیش از ۱۰۰ برنامه متنوع تلویزیونی جلوی دوربین رفته بود در ۸۷ سالگی درگذشت.

به گفته خانواده وی، این بازیگر که از سال ۲۰۱۳ دچار آلزایمر شده بود، بر اثر ذات‌الریه در خانه‌اش از دنیا رفت.

هوگان که در رشته مهندسی در دانشگاه نیویورک تحصیل می‌کرد، به توصیه استادش وارد رشته هنر شد و پس از آن به مدت ۶ دهه در این عرصه فعالیت کرد.

وی که هم در کالیفرنیا و هم نیویورک کار می‌کرد در برنامه‌های متعدد خانوادگی تلویزیونی نقش‌آفرینی کرده بود. کارنامه تلویزیونی وی به دهه ۱۹۶۰ بازمی‌گردد و در برگیرنده عناوین متعددی از جمله «قهرمان‌های هوگان»، «شوی دونا رید»، «منطقه گرگ و میش»، «رویای جینی را دارم»، «روزی در زمان»، «وایر»، «بیمارستان عمومی»، «پیتون پلیس» و شماری از اپیزودهای «نظم و قانون» می‌شود.

وی همچنین بخشی از فعالیت‌هایش را به تئاتر اختصاص داده بود و جایزه منتقدان سال ۱۹۹۸ را برای بازی در نقش وکیل کلارنس دارو در نمایش «هرگز گناهکار» از آن خود کرده بود. یک سال بعد وی در نمایش اوریجینال آرون سورکین در برادوی با عنوان «چند مرد خوب» روی صحنه رفت.

به تازگی در فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» تارانتینو، شخصیت دی کاپریو یعنی ریک دالتون در هنگام تماشای یک قسمت از «اف‌بی ای» نام هوگان را فریاد کشیده و او را تحسین کرده بود.

ماری هوگان همسر رمان‌نویس این بازیگر که ۳۸ سال زندگی مشترک با هم را پشت سر گذاشته‌اند، از دوستان و خانواده خواست تا به جای ارسال گل، مبالغ مورد نظر را به انجمن آلزایمر اهدا کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *