21:15

سيدمجيد پوراحمدي، مدير عامل صندوق اعتباري هنر روز پنجشنبه همزمان با سفر استاني دولت به عنوان نماينده وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه استان لرستان ديدار و پاسخگوي سوالات و مطالبات آنها بود.
به گزارش رسیده، در این دیدار که بیش از هشت ساعت به طول انجامید به درخواست بالغ بر ۵۰۰ نفر از اهالی فرهنگ و هنر لرستان رسیدگی شد. پوراحمدی در این دیدار تصریح کرد: کشور ما از لحاظ جغرافیایی، قومی، زبانی و… کشور متنوعی است و هر منطقه از کشور شرایط فرهنگی خود را دارد. صندوق اعتباری هنر تمام توان خود را برای حمایت از هنرمندان سراسر کشور معطوف کرده است. برخی مشکلات در روند ارائه خدمات مشاهده می‌شود، اما در سفر به استان‌ها و دیدار چهره به چهره با هنرمندان به‌ دنبال پیگیری و حل و فصل آن هستیم.
مشاور وزیر ارشاد افزود: صندوق اعتباری هنر در پنج بخش بیمه تأمین اجتماعی، بیمه درمان تکمیلی، طرح تکریم، کمک مستمری و تسهیلات خدمات خود را به فعالان فرهنگی و هنری کشور ارائه می‌دهد. یکی از مهمترین سیاست‌های ما حمایت از راه‌اندازی کسب و کارهای فرهنگی است. درصدد هستیم با توسعه خدمات صندوق در حوزه اقتصاد فرهنگ و هنر زمینه توانمندسازی هنرمندان خصوصاً هنرمندان مستعد ساکن در مناطق کم برخوردار را فراهم کنیم.
مدیر عامل صندوق اعتباری هنر اصحاب فرهنگ و هنر را بزرگترین سرمایه اجتماعی کشور دانست و گفت: خدمتگزاری به فعالان فرهنگی و هنری فرصت مغتنمی برای مسئولان این حوزه است. خوشبختانه کشور ما از نظر فرهنگی بسیار غنی است و میراث فرهنگی ایران، در جهان کم‌نظیر است. شرایط سخت اقتصادی کنونی نباید موجب ناامیدی اهل فرهنگ و هنر شود که خود بارقه امید را در دل مردم جامعه روشن نگه می‌دارند. صندوق تمام توان خود را برای حمایت از اعضا به کار خواهد گرفت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.