11:56

بانی‌فیلم: داستان حراجی‌ها و اجناسی که برای فروش در اختیار موسسات حراجی قرار می‌گیرند، هم جالب است هم تعجب‌برانگیز!
فروش کمربند فلان بازیگر یا بخشی از دکور فلان فیلم سینمایی در حراجی‌ها بزرگ، با اینکه نشانه‌ای از میزان علاقمندی افراد به سینماست اما اهمیت پایین این وسایل موجب شگفتی‌ست!
آخرین نمونه این حراجی‌ها را می‌توان در فروش ۶۶۳هزار یورویی، تخته‌ای دید که در فیلم «تایتانیک»، شخصیت «رز» را نجات داد!
سایت یورونیوز فارسی در خبری که از این حراجی منتشر کرده نوشته:
تخته شناوری که رز را در فیلم تایتانیک نجات داد در یک حراجی ۶۶۳ هزار یورو فروش رفت
«در» شناور معروف فیلم تایتانیک، همان دری که باعث نجات رز (با بازی کیت وینسلت) شد اما جک (با بازی لئوناردو دی‌کاپریو) آن را در وضعیتی ناگوار رها کرد، با قیمت هنگفتی در یک حراجی به فروش رفت.
این تکه چوب بالسا که در واقع بخشی از چارچوب درِ ورودی سالن درجه یک کشتی بود، در حراجی «گنجینه‌های سیاره هالیوود» که توسط حراجی هریتیج برگزار شد، به مبلغ باورنکردنی ۷۱۸ هزار دلار معادل ۶۶۳ هزار یورو به فروش رفت.
با این که در این حراجی دیگر اشیای با ارزش دیگری هم برای فروش وجود داشت اما هیچ‌کدام نتوانستند به قیمت این تکه چوب مشتری داشته باشند. به عنوان مثال تازیانه «ایندیانا جونز» در فیلم «معبد عذاب» و همچنین تبر تهدید آمیز جک نیکلسون در فیلم «درخشش» هم در این حراجی برای طرفداران سینمای جهان به فروش گذاشته شدند.
گفتنی‌ست «تایتانیک» ساخته جیمز کامرون پرفروش‌ترین فیلم سینمایی در دهه نود میلادی بود که توانست با هزینه ۲۰۰میلیون دلاری، به فروشی نزدیک به دو میلیارد دلار دست یابد.
این فیلم برای سال‌ها رتبه پرفروش‌ترین فیلم سینمایی جهان را در اختیار داشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *