‎بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون با ذکر خاطره‌ای گفت: در مهمانی افطار هنرمندان درباره عده‌ای که از جنگ آمده بودند برای شهید رئیسی توضیح دادم در آن شلوغی همان لحظه گفت «فوری نامه‌ای بنویس»؛ دستوری داد که حیرت‌زده شدم. 
‎احمد نجفی در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: در این سه سال، به شدت اخبار کارها و اقدامات شهید رئیسی را دنبال می‌کردم، اما هیچ وقت فرصتی پیش نیامده بود که از نزدیک با ایشان روبه‌رو شوم تا آن شب افطار هنرمندان. کاری نه برای خودم بلکه برای عده‌ای که از جنگ آمده بودند داشتم؛ وقتی برایشان توضیح دادم باورم نشد، همان لحظه به من گفت فوری نامه را بنویسید دست من برسد. گفتند «دستورش را بدهم دیگر این کارها را نکنند» کار خاصی نبود اما حیرت‌زده شدم که وسط این همه هنرمند ایشان با مهربانی دستور دهند که فوری این کار انجام شود.
بروند ببینند این شهید چه کاری برای مردم کرد
‎بازیگر پیشکسوت سینما افزود: در همه کارهایشان اگر می‌دیدند چیزی به‌حق است حتما این کار را می‌کردند. خداوند به میراث‌دارانش و کسانی که قرار است بیایند و کسانی که می‌خواهند داوطلب شوند رحم کند، من می‌گویم باید پاشنه کفش‌های خود را وربچینید، نگاهشان را عوض کنند، سیلاب و خاک هم بروند؛ مشکلات را در خیلی جاهای این مملکت ببینند، اتفاقا ببینند که این شهید چه کرد.
‎نجفی گفت: وقتی در تلویزیون می‌دیدم که شهید رئیسی این کارها را می‌کنند، به شدت خوشحال می‌شدم و از این که چقدر آدم در این کشور داریم که نیاز به کمک دارند متاثر می‌شدم و خوشحال بودم که کسی با هیاتی از دولت به این مناطق می‌رود که به درد مردم برسد. من به چهار سال دیگر فکر می‌کردم، فکر نمی‌کردم فقط سه سال طول بکشد. خداوند رحمتش کند، به خانواده ایشان و خانواده‌های دیگر همراهانشان تسلیت می‌گویم.
‎مواظب باشید مردم معنی خادم را می‌دانند
‎وی در توصیه به سکاندار دولت بعدی تاکید کرد: مواظب باشید، این مردم به دلیل همین تشییع که از ایشان دیدیم خوب متوجه شدند خادم یعنی چه و فعالیت برای ارتقای وضعیت موجود در ایران یعنی چه؟ حداقل باید دو برابر بیشتر تلاش کنند، اگر نمی‌توانند مجلس و سازمان‌هایی هم هستند، آنجا داوطلب شوند، میراث شهید رئیسی را مطالعه کنند و ببینند مردم چه می‌گویند بعد حرکت کنند. اگر نه، خودشان را خسته نکنند.

‎به گزارش ایرنا، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران که عصر یکشنبه -۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳- در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه‌سی به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شد و به همراه تمام همراهان، همزمان با شب ولادت امام رئوف علی ابن موسی الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل آمد.
‎حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، سردار سیدمهدی موسوی فرمانده یگان حفاظت رئیس‌جمهور و تعدادی از محافظان و خدمه بالگرد، از سرنشینان بالگرد حامل رئیس‌جمهوری بودند.
‎مراسم تشییع پیکر شهید رئیسی و همراهان شهیدشان روز سه شنبه -اول خرداد- در تبریز و قم و روز چهارشنبه -دوم خرداد- در تهران برگزار شد و آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب بر پیکر این شهیدان خدمت نماز خواندند؛ تشییع پیکر این شهدای والامقام در ادامه روز پنجشنبه -سوم خرداد- در بیرجند و مشهد برگزار شد؛ پیکر شهید رئیسی در حرم مقدس امام هشتم (ع) در مشهد مقدس و پیکر شهید امیرعبداللهیان در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی در شهرری به خاک سپرده شد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *