16:19

بهمن نظری، هنرمند مجسمه‌ساز و طراح درگذشت.
به گزارش ایسنا، بهمن نظری – مجسمه‌ساز و طراح ایلامی – روز گذشته (چهارشنبه، سوم شهریورماه) از دنیا رفت.
عمران خودآموز – مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام – در گفت‌وکویی با ایسنا با تایید این خبر اظهار کرد: بهمن نظری سال‌ها بود که از بیماری کبدی رنج می‌برد. او پیش از فوت چند روزی در بیمارستان بستری بود و در نهایت متاسفانه به علت ایست قلبی درگذشت.
خودآموز گفت که بهمن نظری به علت بیماری، عضو بیمه شده و مستمری‌بگیر صندوق اعتباری هنر در وزارت ارشاد بوده است.
او همچنین اعلام کرد که فردا نگارخانه‌ای تخصصی در شهرستان سردان به مناسبت هفته دولت افتتاح می‌شود که به نام بهمن نظری نام‌گذاری شده است.
مراسم تشییع پیکر و خاک‌سپاری این هنرمند ۴۵ ساله امروز (پنجشنبه، چهارم شهریور) با حضور جمع محدودی از هنرمندان و بنا بر اعلام، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در قطعه هنرمندان بهشت رضای ایلام برگزار شد.
سیدمجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در پی درگذشت بهمن نظری پیام تسلیتی را منتشر کرده و نوشته است: «بهمن نظری هنرمند خلاق و فعال در حوزه‌های مختلف هنری مجسمه‌سازی، طراحی، نقاشی، کاریکاتور و انیمیشن فعالیت داشت و آثارش را متناسب با ایده‌های خود در چند رشته هنری ارائه می‌کرد. نمونه‌ای از هنرمندان توانمند استان است که از طبیعت و ظرفیت‌های استان ایلام نیز در آثارش بهره می‌گرفت و افتخارهای ملی و بین‌المللی کسب کرد.
درگذشت این هنرمند ارجمند را به خانواده عزیزش، جامعه فرهنگ و هنر بویژه استان ایلام تسلیت می‌گویم و برای زنده‌یاد نظری رحمت و مغفرت از درگاه خداوند متعال مسألت دارم.»
همچنین هادی مظفری، مدیرکل هنرهای تجسمی در پیامی نوشته است: «ضایعه درگذشت بهمن نظری هنرمند صاحب‌نام ایلامی را به خانواده محترم آن مرحوم، جامعه هنری، مردم اصیل ایلام و همکاران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام تسلیت عرض می‌کنم. باشد که روح آن مرحوم قرین رحمت الهی شود و برای بازماندگان از پروردگار متعال صبر جمیل خواستارم.
آثار ماندگار وی در ذهن همگان مانا و پایدار خواهد بود.»

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *