12:29

«کامران احمدگلی»، مترجم، استاد زبان و ادبیات انگلیسی و عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی امروز یکشنبه (۲۷ تیر) در سن پنجاه‌ودوسالگی بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت.

به گزارش ایرنا، کامران احمدگلی که به دلیل ابتلا به کرونا بیش از دو هفته در آی‌سی‌یو بستری بود، امروز درگذشت. وی از سال ۸۴ عضو هیئت علمی و از سال ۸۹ تا ۹۷ مدیر گروه زبان های خارجی دانشگاه خوارزمی بود.

احمدگلی از شهریور ماه سال ۹۸ مسئولیت دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه خوارزمی را نیز بر عهده داشت.

وی دانشیار گروه آموزشی زبان‌های خارجی و عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی و نیز مترجم بود. او مدرک کارشناسی خود را در رشته مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه علامه طباطبایی، کارشناسی ارشد را در رشته زبان و ادبیات انگلیسی در همین دانشگاه و دکترای زبان و ادبیات انگلیسی را از دانشگاه بیرمنگام انگلستان دریافت کرده بود.

از آثار احمدگلی که در زمینه ادبیات آمریکا نیز پژوهش‌هایی انجام داده بود می‌توان به Intrudtion to English literature و درآمدی بر شعر معاصر آمریکا (با بهادر باقری) (نشر خاموش، ۱۳۹۸) اشاره کرد.

کتاب درآمدی بر شعر معاصر آمریکا برگزیده بیست و پنجمین دوسالانه جایزه کتاب اصفهان (بهمن ۹۹) و شایسته تقدیر سی‌وهشتمین دوره جایزه کتاب سال (بهمن ۹۹) کتابی در رده کتاب‌های تاریخ ادبیات و مشخصا شعر است و همانطور که از نامش برمی‌آید به شعر آمریکا از اوایل قرن ۲۰ و سال‌های ابتدایی قرن ۲۱ می‌پردازد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *