13:48

محمدرضا جعفری بهنام هنرمند پیشکسوت صدابرداری موسیقی پس از یک دوره سخت مبارزه با آثار شیمیایی به جا مانده از عوارض شیمیایی جنگ تحمیلی درگذشت.
به گزارش روابط‌ عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت، محمدرضا جعفری بهنام از صدابرداران برجسته موسیقی و از جانبازان شیمیایی جنگ تحمیلی صبح امروز – یکشنبه ۲۱ آبان ۱۴۰۲ پس از یک دوره سخت مبارزه با آثار شیمیایی به جا مانده از دوران جنگ در سن ۷۶ سالگی بر اثر ایست قلبی در منزل خود درگذشت.
مراسم وداع و خاکسپاری این هنرمند پیشکسوت و جانباز سرافراز میهن روز دوشنبه ساعت ۱۰ صبح در قطعه هنرمندان بهشت زهرا «س» تهران برگزار می‌شود.
موسسه هنرمندان پیشکسوت درگذشت این هنرمند پیشکسوت را به جامعه هنری و خانواده وی تسلیت گفته است.
جعفری بهنام سال ۱۳۲۶ در تهران به دنیا آمد. او سال ۱۳۵۳ به استخدام وزارت فرهنگ و هنر وقت درآمد. وی پس از انقلاب با دیگر دوستان خود در طبقه پنجم تالار وحدت استودیویی ساخت و سرودهای انقلابی ضبط کرد.
او در طول جنگ تحمیلی به عنوان صدابردار ۱۳ بار به جبهه‌های مختلف اعزام شد.
محمدرضا جعفری بهنام صدابرداری آلبوم‌های بسیاری از هنرمندان را به عهده داشته که از آن میان می توان به همکاری با محمدرضا شجریان و شهرام ناظری اشاره کرد.
محمدرضا جعفری بهنام دارای گواهینامه درجه یک (دکتری) صدابرداری موسیقی است و پیش از این در بیست و دومین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر و دومین جشنواره موسیقی مقاومت به پاس خدماتش در عرصه صدابرداری مورد تقدیر قرار گرفته بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *