14:16

«جولی کروز»، خواننده موسیقی متن سریال «توئین پیکس» درگذشت.
به گزارش ایسنا و به نقل از نیویورک تایمز، «جولی کروز» خواننده آمریکایی که در برخی از پروژه‌های «دیوید لینچ» فیلمساز مشهور آمریکایی همکاری کرد در سن ۶۵ سالگی درگذشت. از جمله مشهورترین آثار این خواننده به قطعه «سقوط» می‌توان اشاره کرد که نسخه‌ای از آن در سریال تلوزیونی محبوب «توئین پیکس» اثر «لینچ» مورد استفاده قرار گرفت.
«ادوارد گرینان»، همسر «کروز»‌، علت درگذشت این خواننده را خودکشی اعلام کرده است. به گفته «گرینان»، این خواننده به افسردگی و لوپوس مبتلا شده بود.
«کروز» حرفه خود را در اوایل دهه ۸۰ میلادی از تئاتر «برادوی» آغاز کرد و در جریان یک نمایش با «آنجلو بادالامنتی» آهنگساز آمریکایی آشنا شد که بعدها برای ساخت موسیقی فیلم‌های «لینچ» با او همکاری کرد.
سریال «توئین پیکس» نخستین‌بار در آوریل سال ۱۹۹۰ از شبکه «ای بی سی» روی آنتن رفت و با استقبال خوبی مواجه شد و به دنبال آن «کروز» را نیز مورد توجه قرار داد.
همکاری «کروز»‌ با «لینچ» و «بادالامنتی» تا اواسط دهه ۹۰ میلادی همچنان پررنگ بود.
با اعلام خبر درگذشت این خواننده پیام‌های ادای احترام از سوی چهره‌های شناخته‌شده منتشر شد. «دیوید لینچ» با انتشار پیامی به «کروز» ادای احترام کرد و از او به عنوان موسیقیدان،‌خواننده و انسانی بزرگ یاد کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.