18:52

بانی‌فیلم: بابک برزویه یکی از بی‌ادعاترین و هنرمندترین حوزه فیلم و عکس، پس از مدتها عارضه مغزی امروز سه‌شنبه جان به جان آفرین تسلیم کرد.
بابک برزویه را باید در زمره آن دسته از هنرمندان دنیای عکاسی قرار داد که با وجود احاطه مثال‌زدنی‌ به مقوله تصویر، همچنان بی‌ادعا، در حال یاد گرفتن بود.
همکاری جانبی بابک برزویه با بانی‌فیلم به سال‌های پیش بازمی‌گردد و افتخار همکاری با این هنرمند بزرگ، فرصت معتنمی بود تا بهترین عکس‌های او، زینت‌بخش صفحات  بانی‌فیلم شود.
این هنرمند زنده‌یاد، علاوه بر مهارتش در گرفتن عکس‌های منحصربه‌فرد، فعالیتی فراتر از دیگر عکاسان داشت.
بابک برزویه، هنرمند عکاس در حوزه عکاسی مطبوعاتی و سینما امروز ـ سه‌شنبه ـ ۲۵ مرداد ماه ـ از دنیا رفت.
کارنامه پربار زنده‌یاد بابک برزویه و پایبندی و مسئولیت‌شناسی‌اش نشان از وجود اخلاق حرفه‌ای او داشت. آموزش علاقمندان به عکاسی و یاد دادن میدانی عکس گرفتن در محله‌های مختلف شهر و سوژه‌های مختلفی که برای کارگاه آموزشی دوستداران و شاگردانش در نظر می‌گرفت روحیه هنرمندانه و مسئولیت پذیر را نشان می‌داد.
اطمینان داریم که سینما یکی از مهم‌ترین، هنرمندترین و بی‌ادعاترین عکاسان خود را از دست داد و این ضایعه تا سالیان سال جبران نخواهد شد.
بانی‌فیلم درگذشت این هنرمند را به خانواده محترمش و جامعه سینمایی تسلیت می‌گوید.
روحش در آرامش در آرامش درگاه خداوندی…


ایسنا هم خبر درگذشت بابک برزویه را چنین پوشش داد: کمال‌الدین شاهرخ، عضو هیات مدیره انجمن صنفی سراسری عکاسان ایران در متنی پیش‌تر جزییاتی از آخرین وضعیت جسمی این هنرمند را چنین بیان کرده بود: «خونریزی در ناحیه مرکزی مغز بخش هیپوتالاموس باعث شده هوشیاری در ایشان از بین برود و امکان جراحی با ریسک فراوانی همراه باشد و موجب بروز صدمات بیشتری شود.»
امروز اما روابط عمومی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار متنی در اینستاگرام از درگذشت این هنرمند خبر داد.
همچنین حیدر رضایی که عکاس و از دوستان این هنرمند محسوب می‌شود، خبر درگذشت او را تأیید کرده است. این هنرمند در گفت‌وگویی با ایسنا می‌گوید: «بابک برزویه امروز ظهر از دنیا رفتند و خانواده‌شان هنوز در شوک هستند.»
بابک برزویه که پدرش فرزین برزویه ـ از جراحان برجسته مغز در کشور است، پیش از اینکه در زمستان سال گذشته به کما برود، در پاییز ۹۶ هم دچار عارضه مغزی شده بود.
وی در عکاسی سینما همکاری با کارگردان‌های همچون: رسول ملاقلی پور، احمدرضا درویش، مسعود کیمیایی و پوران درخشنده را در کارنامه خود دارد.
برزویه سال ۱۳۷۵ برنده دیپلم و سیمرغ بلورین بهترین عکاس فیلم برای عکاسی فیلم «سفر به چزابه» ساخته رسول ملاقلی پور شد. وی با عکاسی بیش از ۱۰ مجموعه تلویزیونی، ۳۵ فیلم سینمایی بلند و کوتاه و بیش از ۲۰۰ تئاتر داخلی یکی از فعال‌ترین عکاسان هنری ایران محسوب می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.