یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره شرایط نامساعد کشور در زمینه کرونا تاکید کرد: دولت برای مهار این شرایط نقش اصلی را دارد و باید چندین روز تعطیلی گسترده اعمال کند؛ یعنی ادارات را تعطیل کند، مردم در خانه بمانند، راه های ارتباطی شهرها را ببندد و از تردد ها جلوگیری کند.

محمدرضا احمدی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به شرایط نامساعد کرونایی در کشور عنوان کرد: اکنون که با شما مصاحبه می کنم شاهد ترافیکی در سطح شهر تهران هستم، این افراد که در این ترافیک حضور دارند یا از ادارات خارج شدند و یا از اماکن دیگر، گویا خیلی اراده ای جدی برای مقابله با این شرایط وجود ندارد، این درحالی است که با وجود چنین تعدادی از مبتلایان و فوتی ها می گویند هنوز به پیک موج چهارم وارد نشدیم.

وی افزود: ایامی که محدودیت هایی اعمال شد و مردم هم پروتکل ها رعایت می کردند آمار فوتی ها و میتلایان به خوبی کاهش پیدا کرده بود، ولی اکنون آمار به شدت افزایش پیدا کرده و کاملا نگران کننده است، همه این ها نشان از این دارد که دولتمردان، سیاستمداران و مسئولین مقداری در سیاست گذاری ها هماهنگ نیستند، در واقع ما باید شاهد یک هماهنگی کامل در این سیاست گذاری ها باشیم تا زنجیره شیوع قطع شود.

نماینده مردم رشت عنوان کرد: برخی از مغازه داران حق دارند می گویند وقتی چک داریم چرا باید مغازه ها را تعطیل کنیم؟ اگر قرار است اصناف و مغازه داران شغل خود را تعطیل کنند حداقل بانک ها هم فعالیت خود را متوقف کنند، اینگونه نباشد که بگویند موعد چک ها را به عقب بیندازیم ولی در عمل چک ها برگشت بخورد.

احمدی عنوان کرد: دولت نقش اصلی را دارد و باید چندین روز تعطیلی گسترده اعمال کند، یعنی ادارات را تعطیل کند، مردم در خانه بمانند، راه های ارتباطی شهر ها را ببندد و از ترددها جلوگیری کند، ناگزیر هستیم تا زنجیره شیوع را قطع کنیم، مردم هم در کنار مسئولین باید پای کار بیایند و فعلا در این شرایط دورهمی ها را به تعویق بیندازند، پروتکل ها را رعایت کنند و با دقت از ماسک استقاده کنند و به فاصله گذاری ها توجه لازم را داشته باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *