15:29

معاون فرهنگی هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهرتهران با اشاره به برگزاری رویداد «درختستان» گفت: در این رویداد آثار انتزاعی و هنری بر روی ۱۱ اصله درخت خشکیده در محور ولی عصر (عج) پایتخت خلق می‌شود.
به گزارش ایرنا، مجید قادری آذر با اشاره به اجرای آثار بخش «درختستان» در هشتمین سالانه هنرهای شهری بهارستان اظهارداشت: این دوره از رویداد «درختستان» را با رویکرد متفاوت نسبت به سال گذشته آغاز کردیم و قرار شد المان و سازه‌ای به درختان اضافه نشود بلکه کل طرح‌ها با روش خراطی روی تنه درختان کنده کاری شود.
وی گفت: درخت‌های انتخابی برای این بخش، همگی خشکیده هستند و هیچ شاخ و برگی ندارند. در واقع این آثار بر روی بدنه این درختان اجرا می‌شود اما هنرمندان موظف هستند که کار خراطی یا اجرای طرح را به نحوی انجام دهند که کلیت درخت دچار انهدام یا نابودی نشود و باعث بهبود شکل ظاهری آن شوند.
معاون فرهنگی هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران محل اجرای این آثار را خیابان ولیعصر(عج) محدوده پارک ملت عنوان کرد و افزود: در این دوره از رویداد «درختستان» حدود ۵۰ هنرمند در فراخوان حضور یافتند که ۶ هنرمند مجسمه‌ساز باسابقه طرح‌های انتزاعی و هنری را بر روی ۱۱ اصله درخت خشکیده اجرا خواهند کرد و مابقی هنرمندان در سطح مناطق ۲۲گانه نسبت به خلق آثار بر روی درختان خشکیده شهر مشغول هستند.
قادری بیان کرد: تلاش ما در بخش «درختستان» این است که شهروندان به جای دیدن یک درخت خشکیده، بتوانند یک اثر هنری و چشم‌نواز را مشاهده کنند و در این راستا نیز هنرمندان با خلاقیت‌های خود وارد عمل شده‌اند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *