12:36

رییس سازمان امور سینمایی و سمعی بصری در هفتمین سفر استانی خود امروز (سه‌شنبه 31 خردادماه) به استان ایلام سفر کرد و پس از حضور بر مزار شهدای ایلام از پروژه برج هنر انقلاب اسلامی و سینما فرهنگ ایلام بازدید داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، محمد خزاعی به همراه هیئت همراه در سفر یک روزه‌اش به استان ایلام از پروژه‌های سینما فرهنگ ایلام و برج هنر انقلاب اسلامی بازدید کرد.
رئیس سازمان سینمایی در این بازدید با بیان اینکه ظرفیت‌های استان‌ها در حوزه سینمایی بررسی و پیگیری می‌شود، گفت: تا کنون در سفرهای استانی با اقدامات انجام شده، شرایط احیا ۴۰ سالن سینما در حوزه زیرساخت‌ها مهیا شده است.
خزاعی اظهار کرد: سفرهای استانی در سازمان سینمایی بر اساس تاکیدات وزیر محترم و به منظور تحقق عدالت فرهنگی برای اولین بار در سطح کشور در حوزه سینما روی داده است.
معاون وزیر ارشاد افزود: بررسی و احصای توانمندی‌ها و ظرفیت‌های سینمایی استان‌ها، کمک به توسعه فضاها و سالن‌های سینما، تجهیز دفاتر انجمن‌های سینمای جوان در استان‌ها، بالابردن ظرفیت‌های تولیدی استان، کمک به همیاری و مشارکت‌ها در استان، از جمله اهداف این سفرها است.
وی با بیان اینکه در این سفرها تلاش می‌شود که فرصت‌هایی را فراهم کنیم که در سراسر استان‌ها برای تولیدات سینمایی شرایط لازم ایجاد شود، افزود: ما بر روی تولید آثار فاخر در استان‌ها و توجه به موضوعاتی که در استان‌ها مهم است و مغفول مانده و می‌تواند از زبان سینما بیان و جامعه منتقل شود تاکید داریم، امید است که بتوانیم این ظرفیت‌ها را تقویت کنیم.
رئیس سازمان سینمایی کشور ابراز کرد: بر این اساس یک‌ حرکت پیمایشی در سطح استان‌ها آغاز شده است و با تمام فیلمسازان و دست اندرکاران و فعالان حوزه سینما در استان‌ها دیدار می‌شود و جلسات مکرری با مسئولان استان‌ها در راستای تبیین نقش سینما در حوزه فرهنگی و تاثیرگذاری و برنامه ریزی برای سال جاری و نقاط قوت و ضعف و پیش‌بینی برای سال آینده نیز برگزار می‌شود.
خزاعی بیان کرد: سفر به استان ایلام هشتمین سفر استانی است که در طول سفرهای گذشته به استان‌های مختلف کشور انجام شده است و تا کنون نتایج بسیار خوبی حاصل و تفاهمات و توافقات خوبی در مراکز استان‌ها منعقد شده است، در این سفرها مسائل استان‌ها ارزیابی و پیگیری می‌شود.
خزاعی با بیان اینکه دفاتر انجمن سینمای جوان در سراسر استان‌ها احیا می‌شود، ابراز کرد: تا کنون در سفرهای استانی با اقدامات انجام شده، شرایط احیا ۴۰ سالن سینما در حوزه زیرساخت‌ها مهیا شده و امید است که با حمایت مسئولان استان و نهادهای فرهنگی دیگر در سطح استان، شاهد اتفاقات خوبی در حوزه سینما در استان باشیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *