«خرچنگ» برگزیده‌ ویژه‌ داوران جشنواره‌ لاگو ایتالیا


انیمیشن «خرچنگ» برنده‌ جایزه‌ ویژه‌ هیات داوران جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم‌های کوتاه «لاگو» ایتالیا شد.
به گزارش رسیده، «خرچنگ» ساخته‌ شیوا صادق‌اسدی توانست در هفدهمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم‌های کوتاه لاگو در بخش مسابقه، جایزه‌ی هیات داوران را کسب کند.
امسال 25 فیلم از 20 کشور دنیا شامل 12 فیلم داستانی، 8 انیمیشن و 5 فیلم مستند به بخش مسابقه‌ی این رویداد راه یافته بود که فیلم‌های منتخب در 6 گروه به صورت ترکیبی دسته‌بندی شد.
خرچنگ در بیست‌و‌پنجمین حضور بین‌المللی خود با فیلم انیمیشن «پسر خالخالی» محصول مشترک کشورهای ژاپن و فرانسه و دو فیلم داستانی «میکرو کاست» از کشور کرواسی و «خانم خانم منو ببخش» از کشور فیلیپین در گروه سه و در بخش مسابقه در روزهای 4 و 7 مرداد 1400 (26 و 29 ژولای 2021) به صورت فیزیکی و آنلاین به نمایش درآمدند.
این انیمیشن از تولیدات سال 2020 کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است و پیش از این نیز جایزه‌ی طلایی بهترین فیلم از نگاه مخاطبان و دیپلم افتخار داوران کودک سی ‌وسومین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم‌های کوتاه درسدن آلمان را به دست آورده بود.
هفدهمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم‌های کوتاه لاگو از 1 تا 10 مرداد 1400 (23 تا 31 ژولای 2021) در منطقه‌ای نزدیک شهر ونیز کشور ایتالیا برگزار شد.

(Visited 16 times, 1 visits today)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *