مجموعه مستند جدید سه قسمتی «ظهور خانواده مرداک» که به گوشه ای از امپراتوری رسانه‌ای روپرت مرداک پرداخته، پنج شنبه هر هفته از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد.
به گزارش ایسنا، «ظهور خانواده مرداک» با نام اصلی The Rise of the Murdoch Dynasty به کارگردانی کیت هال و دیوید گلاور، گوشه‌ای از امپراتوری رسانه ای روپرت مرداک را معرفی و تاثیر آنها بر پشت صحنه بسیاری از رویدادهای جهان را بررسی می‌کند.
به این صورت که در قسمت اول؛ تاثیر مرداک بر انتخابات بریتانیا و انتخاب تونی بلر به عنوان نخست‌وزیر در اواسط دهه ۹۰، در قسمت دوم؛ به نتیجه رسوایی هک تلفن News of the world و تضعیف مرداک به خاطر این اتفاق، و در قسمت پایانی؛ به بازگشت وی به قدرت از طریق برگزیت و کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ پرداخته می شود؛ ضمن اینکه همزمان زندگی شخصی و خصوصی وی مرور می شود.
روپرت مرداک در مارس ۱۹۳۱ در ملبورن استرالیا متولد شد. مرداک مالک نشریه های سان دی تایمز، فاکس نیوز… و صدها تشکیلات خبری در سرتاسر جهان بود. وی یک خارجی است که در سیاست های بریتانیا دخالت می کند. این مجموعه به ظهور و سقوط دوباره روپرت مرداک می پردازد.
«ظهور خانواده مرداک» توسط تامین برنامه شبکه چهار در روزهای پنج شنبه ۴ شهریور و ۱۱ شهریور و ۱۸ شهریور ساعت ۲۳ از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *