برنامه «نوسان» شب گذشته با میزبانی از ۲ خاخام یهودی ضد صهیونیست به موضوعاتی چون حمایت از مردم غزه و مشاهدات آنان از مراسم تشییع رئیس‌جمهور شهید پرداخت.
به گزارش مهر، شب گذشته یکشنبه ششم خرداد ماه، برنامه «نوسان» با اجرای محمد طادی میزبان رابا وایز و رابا روزنبرگ ۲ خاخام ضد صهیونیست اهل نیویورک و برنا دانش کارشناس مسائل بین‌الملل و مترجم بود. این مهمانان درباره موضوعات مختلف از جمله حمایت از فلسطین، جنبش‌های ضد صهیونیستی و … صحبت کردند.
در ابتدای برنامه رابا وایز درباره رویکرد کلی صهیونیست‌ها گفت: صهیونیست‌ها سعی دارند بین مسلمانان و به‌خصوص ایرانیان مشکل ایجاد کنند. ما برای این به ایران آمده‌ایم تا نشان دهیم که مشکلی وجود ندارد و ضد صهیونیست هستیم.
وی در پاسخ به سوال محمد طادی مجری برنامه راجع به علت حضورشان در این مقطع زمانی در ایران بیان کرد: ما سال‌هاست کنار مسلمانان در صلح زندگی کرده‌ایم و قصد داریم بگوییم از قدس تا اروپا و آمریکا با کشورهای مسلمان و رهبران آنها هیچ مشکلی نداریم. برخلاف دین یهودی است که صهیونیست‌ها کشوری داشته باشند، صهیونیست مسئله‌ای بزرگ علیه خداست.
این خاخام ضد صهیونیست بیان کرد: پیش از این هم خاخام‌های بزرگی با امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری دیدار داشته‌اند. ما همچنین با شهید رئیسی نیز دیداری داشته‌ایم. آقای رئیسی به ما گفتند که شما نباید ناراحت باشید چراکه یهودیت از صهیونیست جداست.
رایز درباره حس و حال خود از حضور در مراسم تشییع آیت‌الله رئیسی گفت: خارج از کشور شما گفته می‌شود که مردم ایران همراه با حکومت خود نیستند اما مراسم آقای رئیسی نشان داد که‌ این‌طور نیست و دروغ است. ما شاهد حضور میلیونی مردم و ناراحتی آنها در این مراسم بودیم.
برنامه «نوسان» کاری از گروه اجتماعی، اقتصادی شبکه دو سیما با اجرای محمد طادی است که هر شب بعد از خبر ۲۰:۳۰ از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *