11:21

پراکندگی سالن‌های سینمایی حوزه هنری تا پایان سال ۱۴۰۰، ۲۲ استان را شامل می‌شد و حالا با خرید سینما سپیدرود رشت در استان گیلان، میزان این پراکندگی استانی به عدد 23 می‌رسد.
به گزارش رسیده، سینما سپیدرود که پیش از این با نام مایاک و بعدها سهیلا در شهر رشت شناخته می‌شد، دارای دو سالن نمایش فیلم با گنجایش ۸۰۰ صندلی بود که در سال‌های آغازین دهه هشتاد مورد بازسازی قرار گرفت و پس از بازسازی در سال۱۳۸۳ به دو سالن مجهز با ظرفیت ۳۹۰ صندلی تبدیل و با نمایش فیلم «ماهی‌ها عاشق می‌شوند» بار دیگر کار خود را از سر گرفت و در حال حاضر فعال است. سازمان سینمایی حوزه هنری پس از خریداری این سینما به زودی بار دیگر آن را توسط موسسه بهمن سبز مورد بازسازی و مرمت قرار داده و به امکانات روز پخش فیلم مجهز خواهد کرد.
در حال حاضر حوزه هنری به عنوان یکی از متولیان ساخت و ساز سالن‌های سینمایی از ابتدای تابستان تا پایان فصل همزمان با پایان یافتن فاز دوم طرح توسعه سینماهای کشور، ۹۲ سالن به مجموعه سالن‌های سینمایی کشور می‌افزاید تا در ۲۳ استان بتواند بحث عدالت در توزیع را مدنظر قرار داده و به علاقه‌مندان سینما خدمت رسانی کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.