صندوق فیلم گوتنبرگ دومین دوره حمایت مالی خود از آثار بین المللی را آغاز کرده که نام فیلم «زالاوا» نیز در این فهرست دیده می‌شود.
به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از اسکرین دیلی، صندوق جدید جشنواره فیلم گوتنبرگ فهرست فیلم‌هایی که حمایت مالی خواهند شد را اعلام کرده که می‌توان در آن نام فیلم «زالاوا» نخستین تجربه کارگردانی ارسلان امیری را نیز دید. این فیلم در جشنواره فیلم ونیز امسال نمایش داده می‌شود و در بخش هفته منتقدان رقابت خواهد کرد.
وبسایت رسمی جشنواره گوتنبرگ درباره فیلم «زالاوا» نوشته که آیدا پناهنده به همراه امیری نویسندگی آن را انجام داده است. آیدا پناهنده در سال ۲۰۱۵ برای فیلم «ناهید» در بخش نوعی نگاه جشنواره فیلم کن جایزه گرفت. فیلم «زالاوا» اولین نمایش بین المللی خود را روز هشتم سپتامبر تجربه خواهد کرد و سپس در جشنواره بین المللی فیلم تورنتو اکران خواهد شد.
درام اوکراینی «پافیر» در مورد مردی نجیب که کارش را برای کمک به خانوده اش رها می‌کند، دیگر فیلمی است که در فهرست حمایت‌های این صندوق قرار گرفته است. علاوه بر این، اولگ سنتسوف برای فیلم تخیلی خود به نام «کای» حمایت خواهد شد. این فیلم با اقتباس از تجربه و زندگی شخصی سنتسوف ساخته شده است.
در این دوره از حمایت مالی صندوق جشنواره فیلم گوتنبرگ، نام ۹ فیلم دیده می‌شود که در مراحل پسا تولید حمایت می‌شود و ۱۳ فیلم دیگر در مرحله تولید اصلی و فیلمبرداری قرار دارند.
صندوق فیلم گوتنبرگ، به عنوان یک پروژه یک ساله در می‌سال ۲۰۲۱ توسط جشنواره فیلم گوتنبرگ برگزار شود. این جشنواره و صندوق مورد حمایت وزارت امور خارجه سوئد است. این صندوق به منظور حمایت از پروژه‌های بین المللی برای توسعه و معرفی فرهنگ‌های مختلف ایجاد شده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *