19:29

حراج مجموعه بزرگی از آثار هنرمندان معروف چون «اندی وارهول» و «جکسون پولاک» که به منظور تقسیم اموال یک زوج آمریکایی در نیویورک انجام شد، بیش از ۶۷۰ میلیون دلار عایدی داشت.
به گزارش ایرنا به نقل از بی‌بی‌سی انگلیسی، مجموعه‌ای از ۳۵ نقاشی و مجسمه متعلق به هری مکلو سرمایه‌دار آمریکایی و همسر سابقش، لیندا، روز گذشته (دوشنبه، ۲۴ آبان) در نیویورک به مزایده گذاشته شد و در مجموع بیش از ۶۷۶ میلیون دلار فروش کرد.
یکی از آثار به فروش گذاشته شده در این حراجی نقاشی شماره ۷ از مارک روتکو بود که به قیمت ۸۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار فروخته شد. هویت خریدار این تابلو فاش نشده اما به گزارش خبرگزاری رویترز، رقابتی تنگاتنگ میان نمایندگان مشتریان آسیایی برای خرید این تابلو در جریان بوده است. همچنین تابلوی شماره ۱۷ (۱۹۵۱) جکسون پولاک ۶۱ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار چکش خورد و تابلوی ۹ مرلین اندی وارهول که در مدت کوتاهی پس از مرگ مرلین مونرو بازیگر به یاد او کشیده شد نیز در این حراجی به قیمت ۴۸ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار فروخته شد.
این مجموعه قبل از حراج در نیویورک در شهرهایی چون تایپه، هنگ کنگ، پاریس و لندن به نمایش گذاشته شده و ارزش تخمینی آن در حدود ۴۰۰ میلیون دلار برآورد شده بود.
در دادگاه طلاق مکلو و همسرش که در سال ۲۰۱۸ برگزار شد، قرار بر آن شد که مجموعه هنری آنها فروخته شده و درآمد حاصل میان دو طرف تقسیم شود. از همین رو ۳۵ اثر دیگر از مجموعه این زوج سابق نیز سال آینده به مزایده گذاشته می‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *