16:13

یکی از پرتره‌هایی که به دست «پیکاسو» خلق شده است به زودی با ارزش ده‌ها میلیون دلار در حراجی به مزایده گذاشته خواهد شد تا رونق فروش چشمگیر آثار هنری به شرایط دوران پیش از همه‌گیری ویروس کرونا نزدیک شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از فوربس، حراجی «کریستیز» هفته آینده یکی از تابلوهای نقاشی «پابلو پیکاسو» نقاش نامدار اسپانیایی را با ارزش تخمینی ۵۵ میلیون دلار به مزایده خواهد گذاشت تا این تابلو نقاشی به یکی از معدود آثار هنری گران‌قیمتی تبدیل شود که بازار فروش آثار هنری را در دوران رکود ناشی از همه‌گیری کرونا رونق داده‌اند.

تابلو نقاشی که در این حراجی به مزایده گذاشته خواهد شد یک پرتره با عنوان «زنی در کنار پنجره» است که در ۳۰ اکتبر سال ۱۹۳۲ خلق شده است.

حراجی ساتبیز نیز هفته گذشته اعلام کرد نقاشی «در مقابل مدیسی» اثر « ژان میشل باسکیا» را ماه آینده به ارزش تخیمنی ۵۰ میلیون دلار به فروش خواهد گذاشت. چند هفته پیش بود که یک نقاشی از همین هنرمند تحت عنوان «جنگجو» به قیمت چشمگیر ۴۲ میلیون دلار در «هنگ کنگ» فروخته شد تا رکورد گرانترین اثر فروخته شده از یک هنرمند غربی در بازار آسیایی شکسته شود.

ماه گذاشته نیز یک اثر هنری از «بنکسی» مشهورترین هنرمند خیابانی جهان به قیمت ۲۰ میلیون دلار فروخته شد تا رکورد فروش آثار این هنرمند شکسته شود.

با توجه به رکود فروش آثار گران‌قیمت در دوران همه‌گیری کرونا این آغاز یک تغییر در بازار هنر محسوب می‌شود.

بر اساس گزارشی که توسط «آرت‌نت» منتشر شده است فروش آثار هنری مدرن و امپرسیونیست بالای ۱۰ میلیون دلار در سال گذشته بیش از ۴۰ درصد کاهش داشته اشت و آمار فروش کلی آثار هنری نیز با ۲۵ درصد کاهش همراه بوده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *