15:06

تابلو نقاشی از «دیوید بویی» خواننده مشهور انگلیسی که با قیمت ناچیزی خریداری شده بود، در یک حراجی هزاران دلار به مزایده گذاشته خواهد شد.
به گزارش ایسنا و به نقل از سی ان ان، یک تابلو نقاشی که توسط «دیوید بویی» ـ خواننده و هنرپیشه انگلیسی ـ خلق شده است، انتظار می‌رود در یک حراجی آنلاین هزاران دلار فروخته شود.
این نقاشی یکی از ۴۷ اثری است که توسط «بویی» در فاصله بین ۱۹۹۵ تا ۱۹۹۷ خلق شد.

امضای «بویی» در پشت این نقاشی ۲۰ در ۲۵ سانتی‌ متری نقش بسته است و تاریخ و توضیحاتی درباره اثر نیز در پشت اثر وجود دارد. یک برچسب مربوط به کمپانی که پیش از تعطیل شدن ساخت قاب برای «بویی» و سایر موسیقیدان‌های مشهور را برعهده داشت نیز همچنان وجود دارد.
فردی که این نقاشی را به فروش خواهد گذاشت یک مجموعه‌دار هنری نیست و تابستان سال گذشته این نقاشی را در کانادا به قیمت ۴ دلار خریداری کرده بود.
خریدار پس از مشاهده نام این خواننده، اثر را برای تایید اصالت به کارشناسان هنری معرفی کرد و در نهایت این نقاشی به عنوان یکی از آثار «بویی» شناسایی شد.
به گفته یکی از کارشناسان، «بویی» در مجموعه تابلوهای نقاشی‌اش، دوستان، اعضای خانواده و سایر موسیقیدانان را نقاشی می‌کرد اما هویت افراد در نقاشی‌هایش را مشخص نمی‌کرد.
انتظار می‌رود این نقاشی به قیمت ۹ هزار الی ۱۲ هزار دلار فروخته شود.
در سال ۲۰۱۸ یکی از نقاشی‌های «بویی» در حراجی کریستیز به قیمت ۲۷,۵۰۰ فروخته شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *