11:04

جک دورسی پس از ۱۶ سال فعالیت با انتشار بیانیه‌ای از مدیرعاملی شبکه اجتماعی توییتر کناره‌گیری کرد.
به گزارش ایرنا به نقل از گاردین، در بخشی از متن این بیانیه آمده است: تصمیم گرفتم توییتر را ترک کنم چون اعتقاد دارم این کمپانی آماده است بدون وجود بنیان‌گذارانش به راه خود ادامه دهد.
این تصمیم غافلگیر کننده به انتقادات از مدیرعاملی همزمان دورسی بر توییتر و شرکت پرداخت‌های دیجیتال اسکوئر پایان خواهد داد؛ شرکت الیوت منیجمنت از سهام‌داران توییتر و پل سینگر سرمایه‌گذار چندی پیش از دورسی خواسته بودند از یکی از این مقام‌ها کناره‌گیری کند.
به گفته توییتر کناره‌گیری دورسی فورا محقق خواهد شد اما وی تا زمان برگزاری نشست سهامداران توییتر در سال ۲۰۲۲، عضو هیات مدیره این کمپانی باقی می‌ماند.
بنابر اعلام این کمپانی، پاراگ اگراوال (Parag Agrawal)، کارمند ارشد فناوری توییتر جایگزین دورسی در مقام مدیرعاملی این غول دیجیتال خواهد شد.
اگراوال سابقه یک دهه همکاری با توییتر را دارد و از سال ۲۰۱۷ کارمند ارشد فناوری این کمپانی بوده است. اگراوال ۳۷ ساله حالا مسئولیت رسیدن به اهداف دورودراز توییتر را برعهده خواهد داشت. این کمپانی اوایل سال جاری میلادی اعلام کرده بود در نظر دارد تا پایان سال ۲۰۲۳ روزانه ۳۱۵ میلیون کاربر فعال داشته باشد و تا آن سال درآمد سالانه خود را دستکم دو برابر کند.
به دنبال انتشار خبر کناره‌گیری دورسی، سهام توییتر ۱۱ درصد رشد کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *