17:40

جوایز جشنواره بین‌المللی رومانی و آلبانی ۲۰۲۱ که زیر نظر فدراسیون جهانی هنر عکاسی (فیاپ) برگزار شد، به عکاسان ایرانی رسید.
به گزارش روابط عمومی فیاپ در ایران، در جشنواره بین‌المللی هنر عکاسی رومانی، عکس «چشمان زیبا» از محمد استکی، روبان فیاپ (فدراسیون بین المللی هنر عکاسی) و عکس «حرکت» از وی تقدیر AAFR (انجمن عکاسی رومانی) را کسب کرد.
همچنین در جشنواره بین‌المللی فونیکس در کشور آلبانی، عکس «هنگام غروب» از امیدرضا پورنبی موفق به دریافت مدال طلای IAAP (انجمن بین‌المللی هنر عکاسی) شد.
در جشنواره بین‌المللی عکس رومانی که زیر نظر فدراسیون جهانی هنر عکاسی (فیاپ) برگزار شد، آثاری از عکاسان عضو کلوپ عکس فوکوس (نمایندگی فیاپ در ایران) شامل محمد استکی، آرلن کشیشیان، علی سامعی و میرعلی پرندک و در جشنواره عکس آلبانی آثاری از امیدرضا پورنبی، آرلن کشیشیان، صبا پیکانیان، فرانک سجادی هزاوه و میرعلی پرندک در بخش‌های مختلف جشنواره پذیرفته شدند.
فدراسیون بین‌المللی هنر عکاسی (فیاپ) که به عنوان تنها مؤسسه بین‌المللی در زمینه عکاسی از طرف یونسکو به رسمیت شناخته شده است، در سال ۱۹۴۶ پایه‌گذاری شد و از آن سال تاکنون واسطه‌ای برای برقراری ارتباط بین مؤسسات ملی عکاسی در کشورهای مختلف جهان بوده است.
این فدراسیون به عنوان عضو اجرایی با مؤسسات ملی عکاسی در سراسر جهان همکاری نزدیک دارد که تعداد آنها به بیش از ۹۰ مؤسسه ملی در پنج قاره می‌رسد. فیاپ در هر کشور تنها یک دفتر دارد که نماینده رسمی آن در ایران «کلوپ عکس فوکوس» است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.