گفت‌وگوی جواد کراچی با سایت خبری اتحادیه کارگردانان آلمان


0:37

بانی‌فیلم: جواد کراچی سینماگر ایرانی مقیم آلمان به تازگی گفت‌وگویی را با سایت خبری اتحادیه کارگردانان آلمان انجام داده که در ادامه می خوانید:

*خودتان را معرفی کنید؟
جواد کراچی، کارگردان و فیلمبردار هستم.

*اولین بار که جادوی تصاویر متحرک در ذهن شما ماند، چه زمانی بود؟

چهار ساله بودم که تصاویری متحرکی را دیدم که طریق شست‌وشوی دست و صورت و نظافت را در باغی که در شهر بود با سینمای سیار نشان می دادند و تمام مردم شهر دور آن ماشین جمع شده بودند تا تصاویر را ببینند.

*چه خاطره بیاد ماندنی و خنده آوری از زمان فیلمبرداری دارید؟

به هنگام افتتاح بازیهای آسیایی هندوستان در دهلی نو که قرار بود ایندیرا گاندی و پسرش راجیو گاندی به جایگاه استادیوم بیایند من فیلمبردار آن صحنه بودم. تاکید زیادی شده بود که لباس‌های نو و مرتب بپوشیم! من هم بهترین و شیک‌ترین لباسم را پوشیده بودم، چند ثانیه قبل از ورود ایندیرا گاندی و راجیو گاندی، به ما اطلاع دادند تا آماده باشیم، سریع خم شدم تا کابل باطری دوربین را به باطری وصل کنم که ناگهان شلوارم از پشت پاره شد! مجبور شدم پیراهنم را که تا زانو بلند بود روی شلوار بیندازم. خلاصه که ظاهر خنده‌داری پیدا کرده بودم!

*اگر فیلم اول‌تان را بخواهید دوباره بسازید، چه تغییراتی در آن انجام می‌دهید؟

در سال ۱۹۸۶ فیلم «از روز گفتن» را ساختم که با آن به جشنواره جهانی فیلم مانهایم آمدم. امروز همان تیتر را انتخاب می‌کنم اما کاراکتر اصلی فیلم را پیر‌زنی خواهم گذاشت و فیلمنامه را دگرگونه می‌نویسم.

*اگر قرار باشد آرزویی داشته باشید؟

فیلمنامه جدیدم با نام «تنگراه» را همانگونه که در ذهنم هست به فیلم تبدیل کنم.

*پاپ‌کورن، شیرین یا نمکی؟

نه شیرین، نه نمکی، حتی آب هم نه. فقط فیلم.

( لازم به توضیح است که در آلمان خوردن پاپ‌کورن به هنگام دیدن فیلم بسیار رواج دارد)

2 دیدگاه

  • هزاران درود بر کارگردان عزیز جناب کراچی، امید که به زودی شاهد موفقیت های شما بخصوص در ساخت فیلم جدید تنگراه باشیم قطعا که تنگراه هم چون فیلمهای دیگرتان پرمحتوا و تاثیرگذار و البته دیدنی خواهد بود.

  • خیلی عالی ، انشالله امید است ک فیلم تنگراه هم باب میلتون باشه وسپاس فراوان از کارگردان و فیلمبردار عموی خوبم جواد کراچی 😍💯👌❤️

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *