کارگردان و تهیه‌کننده سرشناس انگلیسی از جشنواره فیلم ونیز ۲۰۲۱ جایزه می‌گیرد.
به گزارش مهر به نقل از ورایتی، ریدلی اسکات کارگردان برجسته انگلیسی جایزه فیلمساز سال جشنواره ونیز را که با همکاری کارتیه اهدا می‌شود دریافت می‌کند.
هفتاد و هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز که از یکم تا ۱۱ سپتامبر (۱۰ تا ۲۰ شهریور) برگزار می‌شود این جایزه را به شخصیتی اهدا می‌کند که سهم ویژه‌ای در صنعت فیلم معاصر داشته باشد.
مراسمی که در آن از اسکات تجلیل می‌شود دهم سپتامبر در سالا گرانده و پیش از اکران فیلم جدید وی «آخرین دوئل» که در بخش خارج از رقابت نمایش داده می‌شود، برگزار می‌شود. مت دیمون، آدام درایور، جودی کومر و بن افلک بازیگران این فیلم هستند.
آلبرتو باربرا مدیر جشنواره فیلم ونیز از اسکات به عنوان شخصیتی یاد کرد که رویکرد شخصی وی در مورد فیلم‌های ژانر، با الزامات سرگرمی و انتظاری که عموم مردم از سینما دارند و نیز خواست منتقدان همخوانی دارد و این مهم‌ترین عنصر فیلمسازی ریدلی اسکات است.
باربرا افزوده است: اسکات در طول زندگی شگفت‌انگیز و پربارش که ساخت ۳۰ فیلم کوتاه از جمله آن است، نشان داده می‌تواند در ژانرهای مختلف با راحتی تمام فیلم بسازد و در عین حال به هر ژانر، نیروی حیاتی جدیدی بدمد.
استعداد بصری فوق‌العاده اسکات که موجب وارد شدن حس نقاشی در خلق تصاویر باشکوه فیلم‌هایش می‌شود و استعداد نادر وی برای کارگردانی بازیگران از دیگر وجوه شخصیتی وی است که از سوی مدیر این جشنواره بر آن تاکید شده است.
امسال برای اولین بار جایزه کارتیه به جشنواره فیلم ونیز افزوده می‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *