جشنواره جهانی شعر «مِدلین» کلمبیا برگزار می‌شود


با شعرخوانی مترجم آثار شعری زنده‌یاد عباس کیارستمی و شاعران مطرح ایرانی، سی و يكمين دوره جشنواره بین‌المللی شعر «مِدلین» در کشور کلمبیا برگزار می‌شود.
«محمد الأمين الکرخی» شاعر عراقی و مترجم آثار شعری روانشاد عباس کیارستمی کارگردان، شاعر و عکاس سرشناس و شاعران مطرح ایرانی از جمله؛ سهراب سپهری، فروغ فرخزاد، صادق رحمانی و بيژن جلالی و با قرائت شعرهایی درباره تبعيد؛ فعاليت‌هاي دومين روز سی و يكمين دوره جشنواره بین‌المللی شعر «مِدلین» یعنی روز دوشنبه 10 مرداد ماه جاری (2 آگوست 2021) در شهر مدلین در کشور کلمبیا را افتتاح مى‌كند.
از قاره کهن آسيا علاوه بر «علي احمد سعيد ادونيس» و «محمد الأمين الكرخي»، شاعراني از کشورهای يمن و فلسطين در این رویداد معتبر ادبی حضور دارند.
جشنواره بین‌المللی شعر «مِدلین» در سال 1991 آغاز به کار کرد و در سی و يكمين دوره خود، میزبان 185 شاعر و میهمانان سرشناس ادبی از 100 کشور و از پنج قاره ا جهان ست که از روزهای 10 مرداد ماه تا 7 شهریور ماه سال‌جاری (1 تا 29 آگوست 2021) در شهر مدلین در کشور کلمبیا برگزار می‌شود.
اوایل تیر ماه امسال، همزمان با سالروز تولد زنده‌یاد عباس کیارستمی، کتاب «شبی دوخته‌شده با آذرخش» ترجمه تمامی آثار شعری این کارگردان و شاعر ایرانی با ترجمه «محمد الأمين الکرخی» شاعر عراقی و«رشید وحتي» شاعر مراکشی به زبان عربی در چارچوب هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «كاپ اسپارتل» توسط انتشارات كريستال در شهر طنجه در کشور مراکش رونمایى و معرفی شد و در اختیار علاقمندان به کتاب و کتاب‌خوانی در کشورهای مختلف آفریقایی و جهان عرب قرار گرفت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *