مدیر تبلیغات و بازاریابی معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به استقبال چشم گیر هنرمندان از دومین جشنواره ملی نی‌انبان در جزیره گفت: موسیقی یک ظرفیت کم نظیر در شناساندن هویت و فرهنگ سازی در جامعه است.
ناصر قاسمی‌نیا روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه هنرمندان کشور و به خصوص هنرمندان موسیقی جنوب برای حضور در این جشنواره استقبال کم نظیری داشتند، اظهار کرد: دومین جشنواره ملی نی‌انبان 12 تا 15 تیرماه سال جاری در کیش برگزار می‎شود.
وی با اشاره به اهمیت ترویج و اشاعه موسیقی اصیل کشور در مسیر فرهنگ‎‌سازی، بیان کرد: در این بین نی‌انبان به عنوان یک ساز ثبت‌شده در جنوب کشور بسیار شناخته شده است و مورد اقبال عمومی قرار دارد.
رییس دومین جشنواره ملی نی‌انبان جزیره کیش تصریح کرد: نی‌انبان سازی‌ است که روحیات درونی انسان‌ها را با صدای خاطره‌ساز خود به نمایش می‌گذارد و به همین خاطر همواره مورد احترام مردم بومی منطقه بوده است.
وی با بیان اینکه متاسفانه نسل جوان ما با فرهنگ موسیقی اصیل کشور و بویژه موسیقی فولکلور (بومی و محلی) چندان آشنا نیست، اظهار کرد: سازمان منطقه آزاد کیش با برگزاری جشنواره نی‌انبان و البته استمرار آن، در مسیر آشنایی نسل‌های مختلف با این ساز وارد عمل شده است.
خیام‎خوانی و برگزاری بزرگداشت محمود جهان به عنوان پیشکسوت فقید موسیقی جنوب، از بخش‌های ویژه دومین جشنواره ملی نی‌انبان کیش خواهد بود.
گروه‌های هنرمند علاقمند تا پایان خرداد ماه فرصت دارند تا با مراجعه به تارنمای https://festival.kish.ir/ نسبت به ثبت‌نام در این جشنواره اقدام کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *