22:48

فیلم سینمایی «بندربند» به کارگردانی منیژه حکمت برنده جایزه فیل طلایی برای بهترین فیلم از جشنواره فیلم طبیعت محور باران شد.
به گزارش روابط عمومی پروژه، فیلم سینمایی «بندربند» به کارگردانی منیژه حکمت و تهیه‌کنندگی منیژه حکمت و مهشید آهنگرانی فراهانی در مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره فیلم طبیعت محور باران، جایزه فیل طلایی را برای بهترین فیلم دریافت کرد.
این جشنواره که قرار بود اواخر بهمن ماه سال جاری برگزار شود، به دلیل پیروی از پروتکل‌های بهداشتی در دوران شیوع کرونا، اواخر اسفند ماه 1400 در شهر کرالا ی کشور هند برگزار شد.
«بندربند» که در نخستین نمایش جهانی اش شهریورماه 1399 در جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو روی پرده رفته بود، تاکنون در سی رویداد سینمایی از جمله زوریخ، میل ولی، بسفر، هاینان، دورتموند و ملبورن شرکت و جایزه بهترین فیلم جشنواره کلکته، جایزه نتپک جشنواره اولجو و تقدیرنامه هیات داوران جشنواره باتومی را از آن خود کرده است.
«بندربند» هم‌اکنون علاوه بر نمایش در سینماهای «هنروتجربه» به صورت آنلاین در پلتفرم های فیلیمو و نماوا در حال اکران است.
در خلاصه داستان «بندربند» آمده است: یک بند کوچک موسیقی از شهرستان‌های دور جنوب ایران قصد دارند بعد از مدت‌ها در یک کافی‌شاپ در تهران وارد یک رقابت غیر رسمی شوند. مهلا به همراه سایر اعضای بندر بند، همسرش و یکی از نزدیکترین دوستان‌شان سفر خود را از یک استان جنوبی به تهران آغاز می‌کنند، آن هم درست زمانی که همه داشته‌های خود را در سیل از دست داده‌اند.
رضا کولغانی، امیرحسین طاهری، مهلا موسوی و پگاه آهنگرانی بازیگران «بندربند» هستند.
پخش بین‌المللی این فیلم سینمایی برعهده شرکت ایریماژ است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *