میخائل دانا که بیشتر برای همکاری با آنگ لی در فیلم «زندگی پی» شناخته می‌شود، از جشنواره فیلم زوریخ جایزه افتخاری می‌گیرد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از ورایتی، جنشواره فیلم زوریخ به میخائل دانا، موسیقی‌دان نامزد اسکار برای فیلم سینمایی «زندگی پی» در دوره ۲۰۲۱ این رویداد جایزه افتخاری دریافت می‌کند.
دانا که یک موسیقی‌دان کانادایی است با کارگردان‌های مشهوری از جمله تری گیلیام، آتوم اگویان، جوئل شوماخر، جیمز منگولد و دنزل واشینگتن همکاری کرده است، اما او بیشتر برای همکاری با آنگ لی شناخته می‌شود که در فیلم‌هایی مثل «طوفان برف»، «سواری با شیطان» و «زندگی پی» با او همکاری داشته است.

دانا این جایزه افتخاری را در سی ام سپتامبر در زورییخ دریافت خواهد کرد. او ریاست هیئت داوران جشنواره موسیقی فیلم زوریخ ۲۰۲۱ را هم بر عهده گرفته است.

دانا در واکنش به این جایزه گفت: باعث افتخار است که در بین دریافت کنندگان جایزه امسال هستم و تمام تلاشم را می‌کنم که این جایزه در آثار بعدی من نیز تاثیرگذار باشد. علاوه بر این از اینکه جزو هیئا داوران جشنواره بین المللی موسیقی فیلم در زوریخ هستم بسیار هیجان زده ام.

آلخاندرو گونزالس ایناریتو و آرون سورکین کارگردان، هنس زیمر موسیقی‌دان، هریسون فورد بازیگر و دونالد ساترلند و آرمین مولر اشتال، از جمله افرادی هستند که سابقا جایزه افتخاری جشنواره فیلم زوریخ را دریافت کرده است.

هفدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم زوریخ از ۲۳ سپتامبر تا سوم اکتبر برگزار خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *