14:30

«تمساح خونی» اولین ساخته سینمایی جواد عزتی به تهیه کنندگی کامران حجازی یککمدی اکشن دوست داشتنی است که مخاطبان بعد از پایان شب‌های قدر و تعطیلیسینماها می‌توانند به تماشای آن بنشینند.

به گزارش مهر، فیلم‌های «تمساح خونی»، «بی‌بدن»، «آسمان غرب»، «پرویزخان»،«آپاراتچی»، «نوروز» و «ایلیا در جستجوی قهرمان» بسته اکران نوروزی ۱۴۰۳ را شکلمی‌دهند که پیش از این در قالب مقدمه و همزمان با آغاز اکران نوروزی در گزارش«فجر منهای یک در نوروز فیلم اولی‌ها / آیا رونق به سینما می‌آید!؟» به بررسی چینشو ترکیب بسته اکران نوروزی و معرفی اجمالی آثار پرداختیم.

در قالب سلسله گزارش‌هایی با عنوان «پیشنهاد نوروزی «مهر» به مخاطبان سینما» به معرفی فیلم‌های اکران نوروزی می‌پردازیم که پیش از این به معرفی فیلم‌های«نوروز»، «آپاراتچی»، «آسمان غرب»، «پرویزخان» و «بی بدن» پرداختیم.

در ادامه و در قالب ششمین گزارش، فیلم «تمساح خونی» را به مخاطبان وعلاقه‌مندان سینما معرفی خواهیم کرد.

4896073.jpg

«تمساح خونی» حاصل اولین تجربه کارگردانی جواد عزتی است، اثری که نه تنها جوادعزتی به عنوان بازیگر نقش اصلی در آن حضور دارد بلکه این بازیگر نام آشنا در اولینتجربه کارگردانی خود توانست سیمرغ بلورین بهترین کارگردان نگاه نو (فیلم اول) را ازچهل و دومین جشنواره فیلم فجر ۱۴۰۲ کسب کند.

«تمساح خونی» که با بیشترین سانس فوق‌العاده و استقبال مردمی، پرمخاطب‌ترینفیلم چهل و دومین جشنواره فیلم فجر بود، این روزها رکوردار فروش نوروزی ۱۴۰۳است و با فاصله از سایر آثار بسته اکران نوروزی پیشتاز در جذب مخاطب به شمارمی‌رود؛ این اثر رکوردهای مختلفی نظیر رکورد فروش روز اول، دوم، افتتاحیه، هفتهاول سینمای ایران و رکورد پرمخاطب‌ترین و پرفروش‌ترین فیلم روز اول نوروز تاریخسینمای ایران را به نام خود ثبت کرده است و تا امروز بیش از ۶۵ میلیارد تومان فروختهاست.

4917203.jpg

«تمساح خونی» یک کمدی اکشن شبیه برخی فیلم‌های جکی چان است؛ اثری پرستارهبا بازی عباس جمشیدی فر و جواد عزتی که الناز حبیبی، بهزاد خلج، شبنم قربانی وسعید آقاخانی، جمشید جهانزاده، رامین پورایمان و کیومرث مرادی نیز در آننقش‌آفرینی می‌کنند.

سایر بازیگران فیلم عبارتند از بهراد خرازی، مرتضی تقی‌زاده، یدالله شادمانی، محمدصابری، حامد نظامی اصل، فرهاد شعاع، ابوذر چهل امیرانی، بهراد سلاح ورزی، حاتممشمولی و محمود موسوی.

در خلاصه داستان این اثر آمده است: «من یه تمساحم، یه تمساح خونی! یه آدم زخمیکه کل زندگیش فقط باخته و چیزی برای از دست دادن ندارهولی باز دلشریسک‌های بزرگ می‌خواد

به گفته جواد عزتی کارگردان فیلم، «تمساح خونی» یک اصطلاح و برای انسان‌هاییاست که با جیب خالی ریسک‌های بزرگ می‌کنند، ماجرای این فیلم هم در مورد ۲دوست به نام‌های هومن و پیمان است که به مشکل مالی بزرگی برخورده‌اند و از سرناچاری به قمار روی می‌آورند و این امر چالش‌هایی برای آنها ایجاد می‌کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *