به گزارش رسیده، فیلم مستند «نان مقدس» به کارگردانی زنده‌یاد رحیم ذبیحی و به تهیه‌کنندگی تورج اصلانی، تقدیر ویژه اعضای هیئت داوران جایزه اصلی «فیلم‌هایی که اهمیت دارند» در هفدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند «زاگرب‌داکس» در کشور کرواسی را دریافت کرد.
فیلم مستند «نان مقدس» (نانی پیروز) Holy Bread آخرین اثر مرحوم رحیم ذبیحی، به تهیه‌کنندگی تورج اصلانی و محصول کمپانی سینمایی «ماد مووی» MAAD Movie؛ در جدیدترین و هفتمین حضور بین‌المللی خود به نمایندگی از سینمای ایران، در بخش مسابقه اصلی بین‌المللِ هفدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند «زاگرب‌داکس» ZagrebDox در کشور کرواسی به نمایش در آمد و تقدیر ویژه اعضای هیئت داوران جایزه اصلی «فیلم‌هایی که اهمیت دارند» این رویداد معتبر سینمایی را گرفت. این جایزه ویژه، به فیلم‌هایی اهداء می‌شود که به بهترین شکل ممکن، حقوق بشر را ارتقاء و ترویج داده باشند.
پخش بین‌المللی این اثر مستند، به عهده شرکت «تصویر گستر الهه پارسی» (الی ایمیج) به مدیریت الهه نوبخت است.
اعضای هیئت داوران جایزه ویژه «فیلم‌هایی که اهمیت دارند» در هفدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند «زاگرب‌داکس» عبارت بودند از: مهرداد اسکویی مستندساز سرشناس و باتجربه از کشور ایران، «الیور سرتیچ» Oliver Sertić تهیه‌کننده مستند و برنامه‌ریز جشنواره از کشور کرواسی و همچنین «فرانکو پرکویچ گامولین» Franka Perković Gamulin کارگردان تئاتر، مدرس بازیگری و رئیس دانشکده هنرهای دراماتیک زاگرب از کشور کرواسی.
هفدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند «زاگرب‌داکس» با نمایش فیلم‌هایی از کارگردانان کشورهای جهان در بخش‌های مختلف رقابتی ملی و بین‌الملل و بخش غیررقابتی از جمله؛ «شب نویسنده ـ راجکو گرلیچ» Rajko Grlić، نمایش «ویژه زاگرب‌داکس»، بخش «برنامه ویژه» و … در روزهای 23 تا 30 خرداد ماه جاری (13 تا 20 ژوئن 2021) در شهر زاگرب پایتخت کشور کرواسی برگزار شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *